« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Estudiantes beni istiyor karar Beşiktaş’ın

Arjantinli yıldız Jose Sosa, ülkesinden Estudiantes’ten kendisi için transfer teklifi yapıldığını açıklayarak son kararı Beşiktaş’ın vereceğini söyledi. Siyah beyazlılarla daha üç yıllık sözleşmesi bulunduğunu hatırlatan Sosa, “Ancak kulübüm, herhangi bir cevap da vermedi, yorum da yapmadı” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

DEMBA Ba’yı Çin’e satan Beşiktaş’ın Arjantinli futbolcusu Jose Sosa da ülkesinden Estudiantes’in kendisi için teklifte bulunduğunu açıkladı. Almanya kampından dün basın toplantısı düzenleyen Sosa, “Onların böyle bir iteği, iradesi var, teklifini biliyorum. Ben oyuncu olarak bundan ötesini söyleyemem, kararı vermesi gereken kulüptür. Bu soruya cevap vermek isterdim. Ancak kulüpler masaya oturmadan bir şey söyleyemem. Kontratım üç yıl daha devam ediyor. Kulüp, herhangi bir cevap vermedi ve yorum yapmadı” dedi. Sosa, Estudiantes’in evi olduğunu ve bir gün orada oynamak istediğini hep söylediğini fakat doğru zamanı da seçmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

ŞENOL GÜNEŞ İLE SLAVEN BILIC FARKLI

Yeni hocaları Şenol Güneş’i de değerlendiren Sosa, karşılıklı olarak birbirlerine alışmaya çalıştıklarını söyledi.
Sosa, “Şenol Güneş ve Slaven Bilic farklı. Bilic ile iyi performanslar gösterdik. Güneş futbol, karakter ve oyun disiplininde çok şey öğretecek. Genç ve tecrübeliler için çok büyük bir şans” dedi.
Sosa, ezeli rakiplerin flaş transferleri içinse, “Kesinlikle rakiplerin yaptığıyla değil, geçen sezon şampiyonluğu kaçırmamıza yol açan hataları düzeltmekle ilgilenmeliyiz. Güçlenmek, takım olgusundaki zaafları ortadan kaldırmak zorundayız” dedi.