ERZURUM HABERLERİ

Estp’den Mescid-i Aksa Açıklaması

IHA
16.09.2015 - 11:40Son Güncelleme :

MUSTAFA GÜVENLİ

IHA

Kısa adı ESTP olan Erzurum Sivil Toplum Platformu İsrail’in Mescidi Aksa’ya yönelik saldırılarına tepki göstererek, bir açıklama yayınladı.
Platform adına açıklama yapan Başkan A.Mustafa Güvenli İsrail’in terör devleti olmanın ötesinde zalim ve pervasız oluşunu şiddetle kınadıklarını belirtti. Açıklamada şu görüşler yer verildi;
’’Zalim ve pervasız İsrail, onlarca yıldır döktüğü Müslüman kanına doymak bilmeden; Müslümanların kutsal mekânlarına da saldırma alçaklığını göstermeye devam etmektedir. Uluslararası camia Mescid-i Aksa ve çevresinde planlı bir şekilde yürütülen taciz ve sindirme politikalarını görmezden gelmektedir. Bu görmezden gelme ve derin işbirliği İsrail’i cesaretlendirmektedir.
İnanç özgürlüğüne, ibadet özgürlüğüne ve insan haklarına karşı yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Mazlum ve mağdur Filistin halkının ezilmesine, horlanmasına ve bütün dünya Müslümanlarının kutsal beldelerinden biri olan Mescid-i Aksa’ya karşı yürütülen zorbalığa karşı ümmet olarak ayaktayız.
İslam milletinin temsilcisi ülkeler tarihin en büyük travmalarından birisini yaşıyor. Devlet terörü uygulayan İsrail’e karşı ittifakla dur diyemiyorlar. Mescid-i Aksa’nın bir an önce hürriyetine kavuşması ve İsrail tasallutundan kurtarılması için İslam dünyasının ittifakla hareket etmesi ve ayağa kalkması şarttır.
Türkiye, her zaman olduğu gibi yine Filistinli kardeşlerinin yanındadır ve Mescid-i Aksa’nın yüreği olacaktır.
Zalim İsrail’i ve işbirlikçilerini şiddetle kınıyor, Filistinli kardeşlerimize dualarımızı gönderiyoruz”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Estp’den Mescid-i Aksa Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Estp’den Mescid-i Aksa Açıklaması haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:55
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   14:48
  • Akşam
   17:06
  • Yatsı
   18:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı