Dünya Haberleri

DÜNYA

  Estonyalılara Yemen Türküsü dinlettiler

  A.A.
  02 Aralık 2009 - 10:20Son Güncelleme : 02 Aralık 2009 - 10:20

  Türkiye'nin ilk gitar ve klarnet ikilisi Ahmet Kanneci ile Ekrem Öztan, Estonya'nın başkenti Tallin'de 250 kişilik House of Blackheads konser salonunda müzikseverlerle buluştu.

  Glasperlenspiel Festivali çerçevesinde düzenlenen ve 250 izleyici tarafından dinlenen konser büyük beğeni ve alkış topladı.

  Konserde büyük bir ustalıkla klasik müzik eserlerini icra eden gitarist Ahmet Kanneci ile klarnet sanatçısı Ekrem Öztan, Robert de Visee, Joseph Cosma, Dmitri Sostakovits ve Ariel Ramirez'in bestelerinin ardından "Ay Gız", "Yemen Türküsü", "Ham Meyve" ve "Urfa'nın Etrafı" gibi Türk Halk Müziği eserlerinden oluşan bir müzik ziyafeti sundu.

  Konser sonrasında Türkiye'nin Tallin Büyükelçisi Ayşenur Alpaslan tarafından sanatçılar onuruna bir resepsiyon verildi.

  Resepsiyona, Estonya'nın eski Cumhurbaşkanı Arnold Rüütel ve eşi, Kültür Bakanlığı Müsteşarı Anne-Ly Reimaa, Estonya İşadamları Konseyi Başkanı Andres Tamm, yabancı misyon şefleri, Türk toplulukları liderleri, sanat ve kültür
  çevreleri ile basın mensuplarından oluşan çok sayıda davetli katıldı.

  Tallin'deki konserleri öncesinde, Anna Lindh Vakfı tarafından Letonya'da düzenlenen kültürel programa katılan gitarist Ahmet Kanneci ile klarnet sanatçısı Ekrem Öztan, başkent Riga'da Türk müziği konulu bir seminer düzenledi ve ardından çok beğenilen iki konser verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı