Eston’un yeni projesi

Hürriyet Haber
19.10.2015 - 16:38 | Son Güncelleme:

Eston’un yeni projesi “Eston Şehir Mahallem” kamuoyuna tanıtıldı.

Projeyi geliştiren Polatyol Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, inşaat sektöründeki 55 yıllık tecrübelerini geçen yıl TMSF’den satın aldıkları Eston Şehir’e yansıttıklarını vurguladı. Celaleddin Polat, “Eston Şehir Mahallem’de az katlı, yeşille, ağaçla, sosyal yaşamla iç içe bir yaşam hayal ettik. Ana hedefimiz, çok özlediğimiz mahalle anlayışını canlandırmaktı. Dünyanın öncü mimarlık ofislerinden Swanke Hayden Connell bu hayalimizi proje haline getirdi. Çocuklarımıza çocukluğumuzdaki sıcak mahalle hayatını armağan ediyoruz. Çocuklarımız hem özgürlüğü tadacak, hem de yeşili keşfedecek” diye konuştu.
 
Az katlı yeşille iç içe
68 dönüme yayılan Eston Şehir Mahallem’in 47 dönümü açık alan olarak bırakıldı. Bu alanın 26 dönümü yeşil alan. Her biri bahçeli, teraslı veya balkonlu olan dairelerin pencereleri, gün ışığını en fazla alacak şekilde tasarlandı.

Eston Şehir Mahallem’de, proje sakinlerinin bir arada olup, komşuluk ilişkilerini sadece evde değil, dışarıda da yaşamaları için, özel bir kulüp de tasarlandı. 2 bin metrekare sosyal aktivite ve çocuk parkları için ayrıldı. Her yaşta çocuk ve gençler açık ve kapalı kültür-aktivite alanlarında, dört mevsim hep beraber vakit geçirebilecek. Çocuklar güvenli oyun ve aktivite alanlarında vakit geçirirken aileler de bu kulüpte keyifli vakit geçirebilecek.

Eston Şehir Mahallem 1+1’den 5+1’e kadar farklı tarzlarda ve planlarda ev tipleri sunuyor. Projedeki tüm evlerin iç dizaynı farklı zevklere hitap edebilmek için Elegan, Country veya Modern stillerinde 3 farklı seçenekle sunuluyor.

Eston Şehir Mahallem, İstanbul’un gelişim aksında ve yeni ulaşım arterlerinin başlangıç ve kesişim noktasında yer alıyor. Proje Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Boğaz Köprüsü ve 3. Havalimanı’nı şehre bağlayan yolların üzerinde yer alıyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı