Ege Haberleri

  Eşsiz plajlara "özel" temizlik

  ÇEŞME (İzmir), (DHA)
  25.07.2015 - 01:39 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in turizmdeki lokomotifi Çeşme’nin yaz aylarında artan nüfusuna rağmen ilçe sokaklarını temiz tutabilmek için seferberlik yürüten Çeşme Belediyesi, bölgenin eşsiz plajlarını özel araçlarla temizliyor.

  Yaz aylarının en popüler merkezlerinin başında gelen Çeşme’de artan nüfusa rağmen kent temizliğinden ödün vermemek adına temizlik seferberliği yürütülüyor. Kış aylarında yaklaşık 40 bin olan nüfusun yaz döneminde 1 milyon civarına ulaştığı kentte, Çeşme Belediyesi Temizlik Hizmetleri ekipleri, artan hizmet taleplerine eksiksiz cevap verebilmek için dört koldan temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Belirli periyotlarda cadde ve sokakların yanı sıra plaj ve denizlerde de özel araçlarla sürdürülen çalışmalarda gece ve gündüz fark etmeksizin farklı ekipler tarafından temizlik hizmeti veriliyor.

  ÖZEL ARAÇLAR TEMİZLİKLENİYOR

  Çeşme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin toplamda 133 kilometreyi bulan sahil şeridinde de çalışmalar yapıyor. Plaj ve çevresindeki sokak ile otoparklardaki rutin çöp toplama işlemlerinin yanı sıra kentin ’eşsiz’ olarak tasvir edilen plajlarının kusursuzluğunu korumak için özel donanımlı araçlar kullanılıyor. Plaj zemininin 25 santimetre derinine kadar ulaşabilen araçla, Çeşme’nin dünyaca ünlü plajları, taş, kalın kum taneleri ve yabancı cisimlerden arındırılıyor. Çeşme plajlarının kendine hayran bırakan güzelliği korunuyor.

  GÜNDE 230 TON ÇÖP TEMİZLENİYOR

  Çeşme Belediyesi yetkilileri, yaz aylarında artan nüfusa rağmen temizlik hizmetlerinde aksamaya mahal vermemek adına 186 personel, 30 çöp kamyonu, 5 meydan ve sokak süpürme aracı, 3 traktör, 1 yıkama tankeri, 1 tıbbi atık, 1 plaj temizleme aracıyla aralıksız çalışıldığını bildirdi.

  Eşsiz plajlara özel temizlik

  İlçe genelinde yürütülen temizlik çalışmalarında, yaz aylarında ekiplerin her gün 230 ton civarında çöp topladığı belirtilirken vatandaşların istek, ihbar ve şikayetlerini 712 98 62’ye bildirebilecekleri açıklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı