« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eşref Apak'ın erken vedasının yankıları sürüyor

19. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda, erkekler çekiç atma elemelerinde başarılı olamayarak elenen milli atlet Eşref Apak, kafileden ayrılarak yarın Türkiye'ye dönecek. Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, gerekenlerin Türkiye'ye dönülünce yapılacağını belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yarışma sonrası, "Bütün teknikler birbirine girdi" şeklinde açıklama yapan Eşref Apak, kafile yöneticilerinden Göteborg'dan ayrılmak için izin istedi. Apak'ın bu talebi onaylanırken, bilet rezervasyonlarını değiştiren milli çekiççi yarın Türkiye'ye dönecek.

Apak'ın yarışma sonrası yaptığı açıklamalarda, sıkıntılarından bahsetmesi ve özellikle bugüne kadar çalıştığı başta Artun Talay, Dimitri Mindov ve halen çalıştırıcılığını yapan Konstantins Astapkovich ile ilgili değerlendirmelerine kafile yönetiminden de açıklamalar geldi.

Milli atlet ile yarışma sonrası bir toplantı yapan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, "Eşref'in sıkıntılarını dinledik. Kararı verecek olan Atletizm Federasyonudur. Özerk federasyona müdahalemiz olamaz. Alacakları karara saygılıyız. Desteğimiz her zaman sürecek" diye konuştu.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ise, Apak ile görüşmelerinde, milli atletin olumlu ya da olumsuz bir açıklama yapmadığını belirterek, "Neden başarılı olamadığıyla ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Gerekenler Türkiye'ye dönülünce yapılacak. Doğruları ve yanlışları orada değerlendireceğiz" dedi

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler