« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Espinoza hakkındaki iddialar yalan'

Diyarbakırspor Sportif Direktörü Mehmet Budakın, ülkesine giden kaleci Rorys Aragon Espinoza'nın geri dönmeyeceğine ilişkin iddianın doğru olmadığını söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Sakatlığı nedeniyle 3 haftadır kadroda yer almayan, bu nedenle izinli  olarak ülkesi Ekvator'a giden kaleci Espinoza'nın kulüp ile yaşadığı sorunlar  nedeniyle Türkiye'ye geri dönmeyeceği iddiası bazı internet sitelerinde yer  aldı.

Spotif Direktör Budakın, AA muhabirine, kaleci Espinoza'nın bir süre önce  geçirdiği sakatlık nedeniyle kadroya alınmadığını belirterek, lige verilecek ara  nedeniyle kendisine izin verdiklerini bildirdi.

Sakat oyuncuların yanı sıra Eskişehirspor maçı kadrosuna alınmayan tüm  futbolculara 2 Ocak'a kadar izin verdiklerini belirten Budakın, şöyle konuştu:
“Bir süredir Diyarbakırspor'un başarısız olmasını isteyenler sürekli  yalan iddialar ortaya atıyor. Kaleci Espinoza ile kulübün arasında bir sorun yok.  Kalecimize lige verilecek ara nedeniyle ülkesine gitme izni verdik. Espinoza  sakat olduğu için izinli olarak ülkesine gitti. Sadece o değil, sakat ve kadroya  girmeyen tüm oyunculara izin verdik. Espinoza, Diyarbakırspor'un oyuncusudur.  İddia doğru değil.”

KAMP YERİ ANTALYA

Budakın, Eskişehirspor maçının ardından tüm futbolculara lige verilecek  ara nedeniyle 2 Ocak 2010 tarihine kadar izin vereceklerini ifade ederek, “Bu  tarihte Antalya Bellek'te kamp çalışmamız başlayacak. Kamp çalışması yaklaşık 12  gün sürecek” dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz