ESKİŞEHİR HABERLERİ

ESOGÜ Valide Malhatun Anaokulu’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

IHA
28.10.2015 - 13:07Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ (ESOGÜ) EĞİTİM FAKÜLTESİ VALİDE MALHATUN ANAOKULU TARAFINDAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI DÜZENLENDİ.

IHA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi Valide Malhatun Anaokulu tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması düzenlendi.
ESOGÜ Prof. Dr. Erdoğan Fıratlı Spor Salonu’nda gerçekleşen törende, minik öğrencilerin şarkılar, şiirler ve çeşitli gösterilerle yaşadığı Cumhuriyet Bayramı coşkusuna aileler de alkışlarıyla katıldı. Kutlama öncesinde konuşan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her alanda sınırları zorladığını ve kabına sığmadığını belirterek, 10. Yıl Marşı’nın ardından Cumhuriyetin 100. yılında da bir 100. Yıl Marşı’nın bestelenmesi temennisini dile getirdi. Eğitim Fakültesi Valide Malhatun Anaokulu’nun yeni bir eğitim sistemi ve öğretim şemasıyla Türkiye’ye model olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hasan Gönen, bu modelin oluşturulmasındaki katkıları için Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Turan, Anaokulu Koordinatörü ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Neslihan Bay ve anaokulu öğretmenlerine teşekkür etti.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması, ESOGÜ Halkbilim Araştırma ve Uygulama Merkezi (HAMER) sanatçılarının sunduğu Türk Halk Müziği dinletisi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden ESOGÜ Valide Malhatun Anaokulu’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ESOGÜ Valide Malhatun Anaokulu’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı