ESKİŞEHİR HABERLERİ

ESOGÜ’de Mezunlar Buluştu

IHA
06.09.2015 - 12:45Son Güncelleme : 06.09.2015 - 12:46

MEZUNLAR AİLELERİ İLE KATILDI

IHA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Makina Mühendisliği Bölümü 10, 20, 30 ve 40 yıl mezunlar buluşması gerçekleştirildi. Eskişehir Makina Mühendisleri Odası’nın da destek verdiği programda mezunlara plaket verildi, daha sonrada etli plav ikramında bulunuldu.
Etkinliğe mezunların eşleri, çocukları ve hocaları katıldı. Mühendislik Mimarlık Fakültesi salonunda düzenlenen etkinliğin açılışı konuşmasını yapan Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof Dr. Zekeriya Altaç, “Bu etkinliği eski mezunları bir araya getirerek kaynaştırmak, sosyal ilişkilerimizi güçlendirmek için 2. kez düzenledik. Mezunlarımızdan öğrencilerimize staj imkanı ve yeni iş imkanları sağlamalarını istiyoruz. Kendi mezunlarımızla gurur duyuyoruz” dedi.
MAZİDEN GELECEĞE BİLGİDEN DEĞERE
Daha sonra söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Konuk, “45 yıllık bir serüvende değerli bir yere geldik. Sloganımızı değiştirdik “Maziden geleceğe bilgiden değere” diye. Bugün geldiğimiz noktada ürettiğimiz bilgiyi topluma, ekonomiye sunma peşindeyiz. Örgütlenmeyi tamamlamaya çalışıyoruz. Bu süreçte mezunlarımızın da bizim yanımızda olması üniversite olarak daha iyi yerlere gelmemizi sağlayacaktır”diye konuştu.
Eskişehir Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ünal da, üniversitelerin sadece öğretim görevlileri ve öğrencileri ile değil, mezunları ile büyük bir anlam ifade ettiğini kaydetti. Ünal, “Toplum olarak üniversitelerden beklentilerimiz bir ekol haline gelmeleri. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin Makina Mühendisliği Bölümünü bir ekol olarak görüyorum. Eğitimde sürdürülebilir, tekrarlanabilir ve yaygınlaştırılabilir ise gerçek bir başarı haline geliyor. Böyle ekoller oluşacağına düşünüyorum. İşte üniversitenin bu yolda ilerlemesinde emeği geçen hocalarımıza, meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden ESOGÜ’de Mezunlar Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Eylül 2015 tarihinde saat 12 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ESOGÜ’de Mezunlar Buluştu haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:42
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:23
  • Akşam
   18:58
  • Yatsı
   20:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı