MERSİN HABERLERİ

ESOB, Genel Sekreterlere KOBİ Danışmanlık Eğitimi Verecek

IHA
12.10.2015 - 16:44Son Güncelleme :

MERSİN ESOB’UN, ÇKA 2015 YILI TEKNİK DESTEK FAALİYETİ DESTEĞİ HİBE PROGRAMI KAPSAMINDA DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN PROJESİ “MERSİN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ VE BAĞLI ODALARA KOBİ DANIŞMANI YETİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK PERSONEL EĞİTİMİ” BAŞLADI. İLK EĞİTİME ESOB BAŞKANI TALAT DİNCER DE KATILDI.

IHA

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB), ÇKA desteği ile bağlı odaların genel sekreterlerine KOBİ Danışmanlık Eğitimi verecek.
Mersin ESOB’un, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) 2015 yılı Teknik Destek Faaliyeti Desteği Hibe Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan projesi “Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Bağlı Odalara KOBİ Danışmanı Yetiştirilmesine Yönelik Personel Eğitimi” başladı. Mersin ESOB konferans salonunda başlayan ilk eğitime ESOB Başkanı Talat Dincer de katıldı.
Dinçer, eğitim öncesi yaptığı konuşmada, Birlik ve bağlı mesleki odaların KOBİ Danışmanı yetiştirilmesine yönelik personel eğitimi ile genel sekreterlerin ve birlik personelinin esnaf ve sanatkarlara KOBİ Danışmanlık Hizmeti verebilir seviyeye getirilmesinin amaçlandığını söyledi. Dinçer, “Bu eğitimlerle oda genel sekreterlerimizin, üyeleri olan esnaf ve sanatkarlarımızın ve KOBİ’lerin işletmelerindeki sorunları teşhis eden, onlara çözümler öneren ve aynı zamanda önlerindeki fırsatlar hakkında yol gösteren danışmanlar olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir” dedi.
Esnaf ve sanatkarları, KOSGEB başta olmak üzere sağlanan fonlardan, kredilerinden, fuarlardan haberdar etmek, vizyonlarını geliştirmek adına yaptıkları çalışmalara yeni bir halka daha ekleminin gururunu yaşadıklarını vurgulayan Dinçer, “Bu eğitimlerle meslek odalarımız bir yandan kurumsal kapasitelerini arttırırken, diğer taraftan genel sekreterlerimizde kişisel becerilerini artırma imkanı elde edecekler “ diye konuştu.
Başkan Dinçer’in konuşması sonrasında ilk eğitim başladı. Birlik konferans salonunda 15 gün sürecek eğitimlerde, genel sekreterlere ve birlik personeline özel bir danışmanlık firmasından İffet Erduran eğitim verecek. Mersin merkezde kurulu bulunan oda genel sekreterleriyle başlayan eğitimlerin ileriki süreçte ilçelere de kaydırılacağı kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden ESOB, Genel Sekreterlere KOBİ Danışmanlık Eğitimi Verecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ESOB, Genel Sekreterlere KOBİ Danışmanlık Eğitimi Verecek haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı