Ege Haberleri

EGE

  Esnafın kapaksız çöp konteyneri kabusu

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  07.07.2015 - 01:08 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda, kapakları hurdacılar tarafından çalınıp satılan çöp konteynerleri, sıcak yaz günlerinde yayılan koku nedeniyle çevredeki esnafı zorda bıraktı.

  Kemeraltı Çarşısı’ndaki 919/1 Sokak bir çöp depolama merkezine dönerken, çöp konteynırlarının kapaklarının hurdacılar tarafından çalınıp satılması, çevreye pis kokuların yayılmasına neden oluyor. Bu duruma çevredeki esnaf ile alışverişe gelen İzmirliler tepki gösteriyor. Sıcak nedeniyle üzeri açık çöp konteynırlarından çevreye dayanılamaz bir koku yayıldığını dile getiren esnaf, işyerlerine de sineklerin akın ettiğini belirtti.

  Esnafın kapaksız çöp konteyneri kabusu

  Çevrede gıda maddesi satan işyerleri de bulunduğuna da dikkat çekilerek, halk sağlığının olumsuz etkilenebileceğinden endişe ediliyor. Çarşıda eski balık halinin yıkılmasından sonra oradaki çöp konteynırlarının da bu sokağa getirildiğini dile getiren esnaf, "Kapakları hurdacılar tarafından kırılıp götürülen çok sayıda konteynır çevreye pis kokular yayıyor. Burası bir çöp depolama alanına dönüştü. Tarihi çarşıya bu görüntüler yakışmıyor. Artık kullanılmaz hale gelen bu konteynırlar yenilenmeli" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı