Ege Haberleri

  Esnafın festival protestosu

  Mustafa Oğuz, İZMİR (DHA)
  06.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Hasan Ceylan, Alışveriş Festivali’nin amacına ulaşmadığını söyledi.

   İşportanın çarşıya hakim olduğunu belirten Ceylan, çözüm bulunmazsa, sorumlular hakkında dava açacaklarını bildirdi. Festivale tepki gösteren Kemeraltı esnafı, Salepçioğlu Meydanı’nda toplandı. Dükkan sahipleri, çarşı girişine kurulan platformun da belediye yetkilileri tarafından kaldırılmasına dikkat çekti. Dernek Başkanı Ceylan “Alışveriş Festivali’nin, Kemeraltı çarşısındaki bölümü, çarşı esnafının beklentilerinin aksine, düzensiz ve hedeften uzak geçmektedir. Çarşıya daha çok müşteri çekmeyi hedefleyen festival, hazırlıkların zamanında bitirilememesi ve işporta konusunda hiçbir önlem alınamaması nedeniyle başarılı olamadı. Esnaftan, gece yarısına kadar dükkanlarını açık tutması istenmiş ancak 19. 00’dan sonra işportaya çözüm bulunamadı” dedi.


  Sorumlulara dava açacağız
  Esnafın bu duruma tepki gösterdiğini belirten Ceylan “Gece geç saatlere kadar dükkanı açık tutup da işporta tezgahlarını aydınlatmak istemiyoruz. Kemeraltı esnafı olarak, bu festivali yok sayıyoruz. Bıçak kemiği artık kesti. Çarşıyı kaybetmektense, yöneticileri kaybetmeyi tercih ediyoruz. En kısa sürede çare bulunmaması halinde, yetkililer hakkında, savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” diye konuştu.
  Ceylan, festivalin Kemeraltı’na değil, Karşıyaka Çarşısı’na yaradığına da dikkat çekti, “Karşıyaka’daki durumdan mutluluk duyuyorum, ama kıskanıyorum” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı