İZMİR HABERLERİ

Esnafın çocuk sevgisi

DHA
04 Nisan 2016 - 12:22Son Güncelleme : 04 Nisan 2016 - 12:23

Esnafın çocuk sevgisi

DHA

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı ile yaptığı işbirliği ile hasta çocuklara ve ailelere yardım eli uzatıyor.

Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı Başkanı Ülkü Belkıs Karlı ile başkan yardımcısı Mustafa Varhan, verdiği desteklerden ötürü İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu'ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Vakfın kuruluş amacının hasta çocuklara ve yaralı ailelere katkıda bulunmak olduğunu belirten Vakıf başkanı Ülkü Belkıs Karlı, "Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi'ne tedaviye gelen hasta çocukların en iyi şekilde bakılmalarına ve tedavilerini sağlayacak ortamın temin edilmesine katkıda bulunmak temel ilkemiz. Vakfımız aracılığıyla, hastalıkların tanı ve tedavisinde gereksinim duyulan tıbbi cihaz, alet ve araçları hastanemize kazandırmaya, yine hastanemizin yeni bölümlerinin inşasını ve tefrişini yapmaya da çaba sarfediyoruz. Bu noktada İzmir esnaf sanatkar teşkilatının başkanı Zekeriya Mutlu'nun vakfımıza, çocuklarımıza verdiği desteklere teşekkür etmek için buradayız. Esnaf teşkilatının desteklerinin diğer kesimlere de örnek olmasını ümit ediyoruz" dedi.

Esnaf sanatkarların önemli sosyal işlevleri üstlendiğini hatırlatan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, "Bin yıllık Ahi geleneğinden gelen, geçmişte devletler kuran ve yöneten esnaf teşkilatları bugün de toplumsal yaşamda önemini yitirmemişlerdir. Esnaf sanatkarları sadece ekonomik bir kesim olarak görmek yanlış olur. Üyelerimiz toplumsal yaşamda kültürel ve sosyal ödevler de üstlenmişlerdir. Türk toplumunun önemli bir mozaiği olan esnaf sanatkarlarımız, bugün halkın çoğunluğunu oluşturmakta, insanlara ve olaylara yön vermektedirler.

Böylesine önemli işlevler üstlenen bir kesimin temsilcileri olarak toplumsal faydalara hizmet veren faaliyetlere destek vermek bizim görevimizdir. Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı bu anlamda sosyal faydaları gözeten çalışmaları ile ön plana çıkmakta ve destek verilmeyi hak etmektedir. Umuyoruz ki diğer kesimler de bu güzide vakfımıza gereken ilgiyi göstereceklerdir" dedi.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Esnafın çocuk sevgisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Nisan 2016 tarihinde saat 12 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Esnafın çocuk sevgisi haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:02
  • Yatsı
   21:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı