Esnaf sicil affı bekliyor

Ahmet KORKMAZER/NEVŞEHİR, (DHA)
24.10.2008 - 16:12 | Son Güncelleme:

NEVŞEHİR Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mustafa Sunar, esnaf ve sanatkarların krizden kurtulabilmesi için bir an önce sicil affı çıkartılmasını istedi.

CHP Nevşehir İl Başkanı Bülent Yumuş, partisinin Merkez ilçe başkanı Cemal Aydeniz ve parti yöneticileri ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mustafa Sunar’ı ziyaret etti. Birlik Başkanı Mustafa Sunar, esnaf ve sanatkarların sorunlarını dinlemek için gelen CHP’li yöneticilere teşekkürlerini iletti. Sunar, esnafın özellikle son 3 yılda büyük ekonomik zorluklarla mücadele ettiğini belirterek, krizin atlatılabilmesi için esnaf ve sanatkarlara sicil affı çıkartılması gerektiğini söyledi. Sunar şöyle konuştu:

“Dünyada kendini gösteren ekonomik krizi, bizler Nevşehir’de 3 yıldır yaşıyoruz. Bu sıkıntıların aşılması içinde bizler her zaman sicil affını dile getiriyoruz. Bu konuda Bakanlar Kurulu’nun gerekli çalışmayı yapmasını bekliyoruz. Bunla birlikte 5362 Sayılı Kanun’un değişmesi için ana muhalefet partisinden de destek istiyoruz. Çünkü şu anda esnafımızın durumu gerçekten çok kötü. Bunu aşmamız için esnaf ve sanatkarlara çeşitli kolaylıklar sağlanması ve destek olunması gerekiyor” dedi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı