Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Esnaf Odası’nı tek bir şoför dinlemez!

  Hürriyet Haber
  12 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 12 Eylül 2000 - 00:01

  ‘‘Kontak kapatacağız’’ tehdidine tur şirketleri cevap verdi

  Hürriyet İstanbul'un gündeme getirdiği okul servisleri sorununda suçlamalar sürüyor. Okul müdürlerinin başkanlığındaki ihale sisteminin kaldırılması için kontak kapatacaklarını söyleyen Esnaf Odası Başkanı Ömer Kotan'a tur şirketlerinin cevabı sert oldu.

  Öğrenci taşıyan tur şirketleri, Esnaf Odası Başkanı Ömer Kotan'a karşı atağa geçti. İSTAB (Turizm Acentaları Birliği) Başkanı Ersoy Erol, yaklaşık 5 bin servis şoförünün tur şirketleriyle çalıştığını hatırlatarak, ‘‘Bizimle çalışan hiçbir şoför kontak kapatmaz. Kotan yalan yanlış beyanlarla kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor’’ dedi. Ersoy'la birlikte Hürriyet İstanbul'a açıklama yapan Burak Bora Turizm'in sahibi Şaban Şeker, Mete Tur'un sahibi Naci Kalender ve Nergis Turizm'in ortaklarından Ahmet Karakış'ın açıklamaları özetle şöyle:

  KOTAN YALAN SÖYLÜYOR

  Esnaf Odası Başkanı Ömer Kotan her okul döneminde yalan yanlış beyanlarıyla kamuoyunu işgal ederek öğrenci taşımacılığını kendisine bir rant kapısı gördüğünden öğrencileri taşımama kontak kapatma tehdidi savurmaktadır. Rüyası öğrenci taşıtlarını plaka tahdidine sokarak plaka mafyası yaratmak, plakalardan rant sağlamaktır.

  OKULLARA PARA VERİLMİYOR

  Okul müdürlerinin ya da idarelerinin tur şirketlerinden yıllık ya da aylık para aldığı iddiası kesinlikle asılsız. Bu yıl hiçbir okula tek bir kuruş para verilmemiştir.

  ASIL MAFYA ONLAR

  Tur şirketlerine mafya benzetmesi yapılmaktadır. Tam tersine tur şirketleri usullerine uygun olarak girdikleri okulların servislerinden uzaklaştırılmak istenmekte ve tehdit edilmektedir.

  SOKAKTA BIRAKMAYIZ

  22 bin personel taşıma aracımız ve 5 bin okul taşıma aracımızla İstanbullu öğrencileri bir gün bile yolda bırakmayız. Ayrıca İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişlerinin verdiği rapora göre plaka sayısının dondurulması haksız rekabete yol açacağı için İstanbul Valiliği plaka tahdidine gerek görmemiştir.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı