HATAY HABERLERİ ALTINÖZÜ HABERLERİ

Esmanur yardım bekliyor

DHA
03.04.2018 - 10:55Son Güncelleme :
DHA

 

Samim SELÇUK/ ALTINÖZÜ(Hatay), (DHA) - HATAY'ın Altınözü ilçesinde böbrek, bronşit ve zatürree gibi hastalıkları bulunan 8 yaşında olmasına rağmen 3 yaşında gibi görünen Esmanur Çalışkanoğlu hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor.
Geçtiğimiz sene elektrik kontağından çıkan yangın sonucu evleri yanan bu nedenle babalarının evinde kaldıklarını belirten Çalışkanoğlu ailesi kızlarının tedavisi için desteğe ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Prematüre olarak doğan ve  bir süre kuvözde kalan bu yüzden de gelişim eksikliği bulunan Esmanur Çalışkanoğlu yaşıtlarının aksine 3 yaşındaki çocuk gibi görünüyor. Esma'nın durumu ile ilgili hayırseverlerden yardım bekleyen baba Abdullah Çalışkanoğlu, "Biz 2009 yılında evlendik. İlk çocuğumuz olan Esma'yı kucağımıza aldığımızda çok mutluyduk. Ancak ilerleyen zamanlarda Esma'nın durumu ortaya çıktıkça her günümüz hastanelerde geçmeye başladı. Hastalığının tedavisi ne ilçede ne de Antakya'da yapılamıyor. Bizi Adana'ya sevk ediyorlar. Ben asgari ücretle çalışıyorum. Sürekli Adana'ya gidip gelmeye imkânımız yetmiyor.  Kızımın sağlığına kavuşmasını, yaşıtları gibi okula gidip gelmesini istiyorum. Evimiz de yandı. Hayırseverlerden kızım için yardım bekliyoruz"dedi. Anne Esra Çalışkanoğlu ise kızının sağlığına kavuşmasını istediğini söyledi.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Altınözü haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Altınözü haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Esmanur yardım bekliyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı