Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eskrimde Rus yatırımı

Eskrim Federasyonu, Türk antrenörlerinin eğitimi için Rusya ile anlaşma yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin, geçtiğimiz günlerde St. Petersburg kentinde yapılan Büyükler Dünya Şampiyonası için gittiği Rusya'da, Rus Eskrim Federasyonu Genel Sekreteri Yuri Bickhov ile bir araya geldi.

Bilgin ile Bickhov arasındaki görüşmede alınan karar sonrasında yapılan ön anlaşmaya göre, 2. ve 3. kademe antrenör belgesine sahip Türk antrenörler ile sporcular, eskrimde dünya markası olan Rusya'ya giderek burada dünyaca ünlü Rus antrenörlerle birlikte çalışacak ve uzmanlık alanı eskrim olan Rus akademisyenler de Türk antrenör ve sporcuların eğitimine katkı sağlayacak.

Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin, eğitime her şeyden çok önem verdiklerini, Rusya Eskrim Federasyonu ile sağlanan bu ön anlaşma ile Türk eskrimi adına büyük bir adım atıldığını belirterek, “Bu hamle, Türk eskrimine çok büyük faydalar sağlayacak. 440 ünlü antrenörü bulunan Rusya'nın Türk eskrimine büyük hizmetler verecek antrenörleri yetiştirecek olmasından büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bilgin, görüşme sırasında Rusya Eskrim Federasyonu Genel Sekreteri Yuri Bickhov'un, protokolün Türk ve Rus eskrimi için bir dönüm noktası olacağını ifade ettiğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz