« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eskrimde hedefimiz büyük

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin, “Madalyalar getirecek sporcular yetiştireceğiz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de, 31 ülkeden 800 sporcunun katılımıyla önceki gün başlayıp dün sona eren Gençler Eskrim Dünya Kupası'na ilişkin açıklama yapan Bilgin, şampiyonada biri bayan toplam 8 sporcu ile yarıştıklarını söyledi. Müminhan Bilgin, “Tüm sporcularımız grup elemelerini geçerek ikili elemelere yükselme başarısı gösterdi” dedi.

Bilgin, Macaristan'daki şampiyonada tam istedikleri olmasa bile, istenilen hedefin çok yakınında yer aldıklarını söyledi. Türkiye'yi dünyanın en önemli 5 eskrim ülkesinden biri pozisyonuna getirmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Müminhan Bilgin, “Bu başarının sağlanması için 3 temel madde var. Birincisi çok çalışmak, ikincisi eskrimi iyi takip etmek, üçüncü ise iyi analiz etmek” diye konuştu.

Türkiye Eskrim Milli Takım Antrenörü Mehmet Ali Dayanç ise Türkiye'nin eskrim sporunda son iki yılda çok önemli bir yükseliş gösterdiğini, Türk sporcularının yılda 37 uluslararası şampiyona ve turnuvaya katıldığını, çalışma tempolarının da iyi olduğunu söyledi. Dayanç, “Bu sporda başarıların gelmesi çok yakın” açıklamasında bulundu.

Olimpiyatlara Türk eskrimcilerinin gidebilmesi için geceli gündüzlü çalıştıklarını söyleyen Dayanç, altyapıdan gelen genç sporcularla madalya hedeflerine birkaç yıl içinde ulaşacaklarını, sporcularının ve kendilerinin buna çok inandıklarını kaydetti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz