« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eskrimde 5 altın madalya birden

İzlanda'nın Reykjavik kentinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar Circuit Turnuvası'nda milli eskrimcilerimiz 5 altın madalya kazandı.

REYKJAVİK / DHA
SON GÜNCELLEME

14-15 Ocak tarihleri arasında İzlanda'nın başkenti Reykjavik'te düzenlenen turnuvada erkek ve bayan kılıç kategorisinde eskrimcilerimiz yarıştı. Bayanlar kategorisinde yarışan milli sporcular ilk üç sırayı elde etti. Ilgın Sarban birincilik kürsüsüne çıkarken, Tuğçe Simay Koç ikinci, Öykü Bekar ise üçüncü oldu.

Erkek kılıç kategorisinde ise Bahadır Sinan ikinciliği elde ederken, Enver Yıldırım üçüncü oldu. Milli eskrimciler, Reykjavik'teki turnuvada ülkemize 1 altın, 2 gümüş 2 de bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazandırırken, erkeklerde 6 sporcumuz ilk 8 içerisinde yer aldı, bayanlarda ise 5 sporcumuz ilk 8 içerisinde yer alma başarısını gösterdi.

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin, 2012 yılına önce Yusuf Bojte'nin Gençler Dünya Kupası'nda elde ettiği bronz madalya ile başladıklarını ve Reykjavik'teki 5 madalya ile devam ettiklerini belirterek, "Sporcularımızın kazandığı her madalya Olimpiyat yolunda bir adımdır" dedi.

Reykjavik'te yarın da erkek ve bayan kategorilerinde takım müsabakaları yapılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler