KOCAELİ HABERLERİ

Eskrim: Büyükler Epe ve Flöre Satellite Turnuvası

AA / Kadir Yıldız
14.12.2014 - 21:33Son Güncelleme :

- Türkiye, turnuvada 1 altın, 1 gümüş, 4 bronz madalya kazandı

AA / Kadir Yıldız

KOCAELİ (AA) - Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından düzenlenen Büyükler Epe ve Flöre Satellite Turnuvası, Kocaeli'nde sona erdi.

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'ndaki turnuvaya Türkiye, Türkmenistan, Azerbaycan, Rusya, Avustralya, Avusturya, Kanada, İtalya, Kuveyt, Brezilya, Finlandiya, Arjantin, Belarus, Fransa, Gürcistan, Makedonya, Slovenya, Tunus, Singapur, Venezuela, Danimarka, Birleşik Krallık ve Yunanistan'dan 174 sporcu katıldı.

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin, gazetecilere, erkekler flöre kategorisinde bütün flamalarda Türk bayrağı olmasının kendilerini gururlandırdığını belirterek, milli eskrimcileri tebrik etti.

Turnuvada erkekler flöre kategorisinde Martino Minuto (Türkiye) birinci, Tevfik Burak Babaoğlu (Türkiye) ikinci, Gökhan Akyalçın (Türkiye) ve Engin Batuhan Menkuer (Türkiye) üçüncü oldu.

Bayanlar flöre maçlarında birinciliği Nicole Mae Hui Shan Wong (Singapur), ikinciliği Liane Mae Ye Yang Wong (Singapur), üçüncülüğü Aarya Berthier (Singapur) ve İrem Karamete (Türkiye) elde etti.

Bayanlar epe kategorisinde ilk 3 sıra Dayana Martinez (Venezuela), Giorgia Pometti (İtalya), Gökçe Günaç (Türkiye) ve Maria Martinez'den (Venezuela) oluştu.

Erkekler epe maçlarında Endoardo Dandrassi (İtalya) birinci, Kanan Aliyev (Azerbaycan) ikinci, Vakil Nasibov (Azerbaycan) ve Vitali Sokolovski (Belarus) üçüncü oldu.

Turnuva, ödül töreniyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kocaeli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kocaeli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Eskrim: Büyükler Epe ve Flöre Satellite Turnuvası haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mayıs 2018, Pazartesi
  • İmsak
    03:53
  • Guneş
    05:37
  • Öğle
    13:03
  • İkindi
    16:56
  • Akşam
    20:16
  • Yatsı
    21:53
Sayfa Başı