Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eşkıyasına yargı işlemiyor

  ANKARA
  22 Ocak 2015 - 02:39Son Güncelleme : 21 Ocak 2015 - 00:44

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Meclis Genel Kurulu’nda tarihi Yüce Divan oylamasından önce “Yoksula, emekçiye, muhalefete tıkır tıkır işleyen bu adli mekanizma, bakın bugün işte parlamentoda oylama yapılacağı gibi, kendi eşkıyalarına işlemiyor. Ama böyle oylamalarla kendi üzerinizdeki suçları asla temizleyemeyeceksiniz, bunu iyi bilin” dedi.

  Demirtaş, partisinin grup toplantısında özetle şunları söyledi:
  “Yolsuzlukla, hırsızlıkla, rüşvetle suçlananlar, aynı mahkemelerde aklanabiliyorlar. Komisyonun bu rezil kararı vereceğini daha ilk toplantılarda anladık biz. Ben bakanların yerinde olsam gelip oylamada evet oyu kullanırım. Ha, bugün parmak çoğunluğunuzu kullanarak bunun üstünü örttünüz diyelim. Peki toplumun vicdanındaki bu dosyayı da kapatmış olacak mısınız? Buradan ‘hayır’ kararı çıkarsa, topluma ahlaki çürümeyi dayatmış olacaklar.

  (Cizre’de 12 yaşındaki çocuğun ölümüne neden olan fişek kovanının benzerini göstererek) Bu, 12 yaşındaki bir çocuğun ensesinden girip alnına kadar gelmiş, beynini parçalayıp katletmiştir. Bunlardan binlerce atılıyor. Bu değilse eşkıyalık nedir? Biz Cizre’de zaten durumun normala dönmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Sizin eşkıyalarınız izin verirse durum normale döner. Sadece Cizre’yi değil, bütün Türkiye’yi AKP’nin eşkıyalarından temizleyeceğiz.”


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı