Ege Haberleri

EGE

  Eşkıya gibi muhtar

  Hürriyet Haber
  06.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MENEMEN Musabey Köyü Muhtarı ve DSİ Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Recep Yorgancı (47), dün gece saat 11.00'de Menemen'den köyüne giderken Bölge Trafik Ekipleri tarafından alkol kontrolü için durduruldu. 38 promil alkollü çıkan Yorgancı ceza sınırını aşmadığı için yoluna devam etti.

  MENEMEN'de evrak unutan Muhtar Yorgancı, 35 MBB 44 plakalı aracıyla birsüre sonra geriye döndü. Ancak sürat yapan Yorgancı Maltepe Kavşağı'ndaki kırmızı ışıkta durmayınca polisleri peşine taktı. Kovalamacada çılgın muhtar Menemen'e girip izini kaybettirdi.

  POLİSLERİN plakasını aldığını anlayan Yorgancı, Menemen Bölge Trafik Amirliği'ne giderek Başkomiser Abdullah Tüzün'le konuşmak istedi. Şubedeki görevlilerin, Başkomiser'in evinde olduğunu söyleyip, ‘‘Ceza kesilmişse yapılacak birşey yok’’ demesi muhtarı çileden çıkardı.

  TRAFİK polisleri kendileri ile tartışan muhtarı uzaklaştırmak için yardım istedi. Bu sırada belindeki silahı çeken Muhtar, trafik polislerine doğru ateş etti. Polisler de havaya ateş etti, kısa çatışmanın ardından Yorgancı, ağaçlık alana kaçarak kayboldu.

  SABAH teslim olan Muhtar Yorgancı, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. Şikayetçi olan 3'ü trafik 5'i asayişte görevli 8 polis ve bir başkomiser, ‘‘Silahını çıkarıp üzerimize ateş etti’’ dedi. Muhtar Recep Yorgancı önce trafik polislerinin silah çektiğini öne sürdü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı