« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Eskişehirspor Allah'tan başka kimseden korkmaz'

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, Süper Lig'de tüm takımların yaptıkları takviyelerle güçlendiğini söyleyerek, "Eskişehirspor'un Allah'tan başka kimseden korkusu yok" dedi. Es-Es'in takım kaptanı Ümit Karan'da Bursaspor maçında ilk kez taraftarların karşısına çıkacakları için heyecanlı olduklarını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Kırmızı-Siyahlı kulübün başkanı Halil Ünal'da Bursaspor ile oynayacakları maçın Anadolu'nun derbisi olarak adlandırıldığını belirtti. Ünal, "Kardeş takım Bursaspor'u kendi sahamızda konuk edeceğiz. Takım, taraftarların önüne ilk kez görücüye çıkıyor. Takımımız inanılmaz moral ve motivasyona sahip. Büyük taraftarımızın desteği ile Bursaspor'u geçin 3 puanı alacağımıza inanıyorum" dedi.

"KİMSEDEN KORKUMUZ YOK"

Süper Lig'de bütün takımların iyi transferler yaptığını ifade eden Halil Ünal, ancak Eskişehirspor'un kimseden korkusunun olmadığını söyledi. Ünal şöyle devam etti:

"Süper Lig bana göre bu yıl çok mücadeleci geçecek. Çünkü her takım güçlendi. Özellikle İstanbul takımları, Bursaspor, biz ve başka takımlar iyi takviyeler yaptı. Kolay maç yok, maçların tamamı zor. Eskişehirspor adına konuşacak olursam bizim takımımızın Allah'tan başka kimseden korkusu yok. Arslan gibi savaşan, mücadele eden, her zaman 3 puan için sahaya çıkan bir kadro, bir ekip kurduk."

ES-ES TARAFTARLARI BİRİNCİ ADAM

Eskişehirspor'un muhteşem bir taraftar kitlesine sahip olduğunu söyleyen Halil Ünal, taraftarların desteği ile Bursaspor maçını kazanacaklarına inandıklarını kaydetti. Es-Es taraftarına birinci adam gözüyle baktıklarını belirten Ünal, "İç sahada büyük avantajımız var. Çünkü Türkiye'nin en muhteşem taraftarı bizde. Taraftara on ikinci adam deniliyor ama biz taraftara birinci adam gözü ile bakıyoruz. Eskişehirspor inşallah bu yıl layık olduğu yere gelecektir" dedi.

Kulüp Başkanı Halil Ünal, transfer görüşmelerinin sürdüğünü, Anderson'un takımdan ayrıldığını, Lovrek'in de gideceğini söyledi. Ünal, "Lovrek'in de gitmesiyle 2 yabancı oyuncu kontejanımız boş olacak. Eskişehirspor'un transferi bitmez. Görüşmelerimiz sürüyor. Hesabımıza gelen özel oyuncu denk getirirsek transfer ederiz. Galatasaraylı Volkan ile de görüşmelerimiz sürüyor" diye konuştu.

KAPTAN ÜMİT: "HEYECANLIYIZ"

Eskişehirspor'in Galatasaray'dan transfer ettiği ve takım kaptanlığını verdiği Ümit Karan'da Bursapor maçında kazanmak için sahaya çıkacaklarını söyledi. Bu sezon ilk kez seyirci taraftarlarla buluşacakları için heyecanlı olduklarını ifade eden Ümit Karan Bursaspor maçı şöyle dedi:

"Önemli bir maç. Seyircimizle buluşacağız. Herkes heyecanlı. Takım iyi hazırlandı. Kolay bir maç olmayacağını biliyoruz. Çünkü Bursaspor da iyi bir takım haline geldi. Fakat biz seyircimiz önünde 3 puan için sahaya çıkacağız. Onların desteği ile Bursaspor'u yenebileceğimize inanıyoruz. Takımda uyum sorunu en kısa sürede atlatılacak. Şuan oynadığımız futboldan herkes memnun."


Bunları da Beğenebilirsiniz