ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehirliler en çok İstanbul, İzmir ve Antalya'ya seyahat ediyor

DHA
20.04.2016 - 14:26Son Güncelleme :
DHA

 

 
Kemal ATLAN-Hakan TÜRKTAN/ESKİŞEHİR,(DHA)- YAPILAN bir araştırmada Eskişehirlilerin en çok İstanbul, İzmir ve Antalya'ya seyahat ettikleri belirlendi. 
 
Anadolu Üniversitesi ile Anadolu Jet işbirliğiyle hazırlanan 'Eskişehir ve Kaynak-İhtiyaç Denklemi: Havayolu Yolcu Talebinin Belirlenmesi' adlı proje tamamlandı. Projenin tanıtım toplantısı Eskişehir Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü'ndeki Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi  Mustafa Öç Konferans Salonu'nda yapıldı.Toplantıya Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Naci Gündoğan, Anadolu Jet Bölgesel Uçuşlar Başkanı İbrahim Doğan, akademisyen ve öğrenciler katıldı. 
 
Anadolu Üniversitesi  Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve aynı Zamanda  Hasan Polatkan Havaalanı İşletme Müdürü olan Doç.Dr.Ayşe Küçük Yılmaz tarafından yürütülen projede aynı fakültedeki araştırma görevlilleri Mehmet Şahin Durak, Kasım Kiracı, Emircan Özdemir ve Gökhan Tanrıverdi yer aldı. Doç. Dr. Ayşe Küçük Yılmaz projenin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şu bilgileri verdi:
 
"Proje kapsamında Eskişehir'deki havayolu talebini belirlemek amacıyla anket çalışması yapıldı. Çalışmada bin kişiyle yüz yüze görüşüldü, 451 kişiye de web anket yoluyla ulaşıldı. Yüz yüze yapılan ankette Eskişehir'de yaşayanların en fazla seyahat ettikleri şehirler sırasıyla yüzde 33.4 ile İstanbul, yüzde 11.1 ile İzmir, yüzde 10 Ankara ve yüzde 9.1 Antalya olarak belirlendi. Eskişehir ve Eskişehir dışında ikamet eden ancak Eskişehir'e ticaret, eğitim ve akraba ziyaretleri gibi ilişkilerden dolayı sık sık seyehat eden katılımcıların havayolu taşımacılığına olan talebi web üzerinden anket uygulaması yoluyla incelenmiştir. Türkiye genelinde uygulanan web anketinde ise katılımcıların en fazla seyahat edillen iler sırasıyla yüzde 33 İstanbul, yüzde 17 İzmir, yüzde 14 Eskişehir ve yüzde 12 Ankara olarak gerçekleşmiştir. Anketi yanıtlayan katılımcıların son seyahatlerinde uçakla seyahat etmeme nedenlerine ilişkin veriler incelendiğinde, katılımcıların büyük çoğunluğu gitmek istedikleri yere direkt uçuş olmadığı için seyahatlerinde havayolunu kullanmadıkları ortaya çıktı. Bu veri, katılımcıların bu nedenle diğer ulaşım yollarına yöneldiklerini göstermektedir. Anketlerin sonucunda, Eskişehir'de sürdürülebilir havayolu yolcu potansiyelinin olduğu yönünde sağlam ve güçlü bulgulara ulaşılmıştır. Eskişehir hem Türkiye'nin tüm bölgelerine hem re Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada önemli noktalara, çapraz uçuşlar ile bağlanabilir ve bu bağlantı süreklilik arz edebilir."
 
--

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehirliler en çok İstanbul, İzmir ve Antalya'ya seyahat ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Nisan 2016 tarihinde saat 14 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehirliler en çok İstanbul, İzmir ve Antalya'ya seyahat ediyor haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:28
  • Guneş
   07:07
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı