ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehirli Ülkücü Kadınlardan Ülkücü Şehitler İçin Mevlid-i-şerif

IHA
26.02.2015 - 12:03Son Güncelleme :

ESKİŞEHİRLİ ÜLKÜCÜ KADINLAR, İZMİR’DE ŞEHİT EDİLEN FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU VE DİĞER ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER İÇİN DERNEK BİNASINDA MEVLİD-İ ŞERİF OKUDULAR.

IHA

Eskişehirli ülkücü kadınlar, İzmir’de şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve diğer Ülkücü şehitler için dernek binasında Mevlid-i Şerif okudular.
Mevlid-i Şerif’e, Eskişehirli ülkücü kadınlar, Eskişehir Ülkücü Kadınlar Kolu Başkanı Sevgi Bal ve yönetim kurulu üyeleri ülkücü kadınlar katıldılar. Mevlit öncesi konulan ve ’Hiç kimse, milliyetçi-ülkücü hareketin cesaretini sınamaya, kalkışmamalıdır’ diyen Eskişehir Ülkücü Kadınlar Kolu Başkanı Sevgi Bal “Ülkücü kadınlar, şehidinin hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunacak, duygusal taşkınlık, kontrolsüz nefret ve anlık tepkilerle hıyanetten nemalananların ekmeğine yağ sürmeyecektir. Ülkücü hareket vakarından, sabrından, asaletinden elbette taviz vermeyecek, projelendirilen oyunlara kapılmayacak, kanlı döngünün içine düşmeyecektir. Kaybımız ne kadar ağır, hüznümüz ne kadar fazla, feryadımız ne kadar haklı olsa da sağduyu ve soğukkanlılığımızı muhafaza etmede kararlıyız. Şunu da açık açık tarihe not etmek isterim ki; hiç kimse, Ülkücü hareketin cesaretini sınamaya, metanetini test etmeye, dayanıklılığını ölçmeye kalkışmamalıdır Ülküdaşımız, şehidimiz, Yusuf yüzlümüz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na Fatihalarla Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailesine, sevenlerine, Ülkücü harekete sabırlar niyaz ediyoruz. Hepimizin başı sağolsun. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun PKK’lı caniler tarafından bıçaklanarak hunharca şehit edilmesi, hepimizin yüreğini alev alev yaktı" dedi.
Daha sonra Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve tüm ülkücü şehitler için Mevlid-i Şerif, Fatihalar okundu, ruhlarına bağışlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehirli Ülkücü Kadınlardan Ülkücü Şehitler İçin Mevlid-i-şerif hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehirli Ülkücü Kadınlardan Ülkücü Şehitler İçin Mevlid-i-şerif haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  18:50
 • Yatsı
  20:08
Sayfa Başı