ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehirli İzciler Ulusalararası Kampa Katılıyor

IHA
15.07.2015 - 14:35Son Güncelleme :

ESKİŞEHİRLİ İZCİLER KAMPA HAZIRLANIYOR

IHA

Eskişehir İzcilik Derneği Başkanı Nihal Başarır, Kuzey Yıldızı 2015 Karadeniz Uluslararası İzci Kampı’na (North Star 2015 Blacksea Jamborette) 25 kişilik bir ekiple katılacaklarını açıkladı.
Başarır, kamp şefliğini Erkan Can’ın yapacağı etkinlikle ilgili toplantının 26 - 28 Haziran 2015 tarihleri arasında, farklı illerden gelen liderlerin katılımıyla Eskişehir’de yapıldığını hatırlattı. Nihat Başarır, kampın, 27 Temmuz-2 Ağustos 2015 tarihleri arasında Karasu-Sakarya’da Maden Deresi yolu üzerinde ve Karasu Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirileceğini anlatarak, "Engelli, down sendromlu izciler ile şehit emniyet mensuplarının çocuklarının bedelsiz olarak faydalanacağı Karadeniz Jamborette’sinde Marmara, Ege ve Akdeniz isimli üç alt kamp kurulacak ve alt kamplar günlük dönüşümlerle faaliyetlerde bulunacak. Ana teması ‘Doğayla Barış’ olan kamp, 11 yaş ve üzerindeki izci grupları ile hayatının bir döneminde izcilik yapmış eski izcilere ve izciliği tanımak isteyen ailelere de açık olarak düzenleniyor” dedi.
Beş ülkeden 400’ün üzerinde izcinin katılacağı kampın tüm hazırlıkları tamamlandığı, katılımcılara kamp için özel tasarlanan iki ayrı tişörtle birlikte kamp şapkası, fuları ve arması verileceğini belirten Eskişehir İzcilik Derneği Başkanı Nihal Başarır şunları söyledi:
“Uluslararası kampın öncesinde 25-27 Temmuz 2015 tarihleri arasında 15 yaş üstü katılımcılara açık olan ‘Tesisler ve Düğümler Uzmanlık Eğitimi’ yapılarak kamp alanında çeşitli izci tesisleri üretilecek. NS’15BJ içinde de 27-30 Temmuz 2015 tarihleri arasında 15 yaş üstü katılımcılara açık olan "Yaz Kampçılığı Uzmanlık Eğitimi" ve 31 Temmuz-2 Ağustos 2015 tarihleri arasında ‘Deniz İzciliği Uzmanlık Eğitimi’ TİB tarafından açılacak. TİB’in uzmanlık eğitimlerine katılanlara ayrıca uzmanlık belge ve armaları verilecek. Dünyanın ikinci, Avrupa’nın birinci büyüklükteki subasar ormanı olan Acarlar Longozu’nda pentatlon, Antik Maden Deresi Kanyonu’nda doğa yürüyüşleri (canyoning-trekking) ve Melenağzı’nda çeşitli deniz etkinliklerinin yapılacağı uluslararası kampın baş yöneticisi ünlü tiyatro sanatçısı ve dizi oyuncusu Erkan Can. ‘Babacan İzci Lideri’ Erkan Can’ın yardımcılığını ise ünlü sinema ve dizi oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu yapacak. Tiyatro ve sinema dünyasından tanınmış başka isimlerin de kampı ziyaret etmesi bekleniyor. Kamp içinde izcilik eğitim çalışmaları olarak da, Orientering, İzci Düğümleri, Balta-Bıçak Kullanımı, Bacce/Petank, Hike’a Hazırlık (Hayatı İdame ve Barınak Yapımı), Halk Dansları, Okçuluk, Yangın Söndürme, El Becerileri ve Kukla Yapımı, Kil/Çamur istasyonları konusunda uzman eğiticiler tarafından yürütülecek. Kamp, katılımcı ülkelerin açacağı tanıtım stantları ile kurulacak ‘İzci Panayırı’nın (İzci Takas Pazarı) ardından yapılacak olan Final Ateş Gecesi ile son bulacak. Kampın ilk gecesinde ise Karasu Belediyesi’nin sponsorluğunda ünlü ses sanatçısı Hadise tarafından bir açık hava konseri verilecek."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehirli İzciler Ulusalararası Kampa Katılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehirli İzciler Ulusalararası Kampa Katılıyor haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı