Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eskişehir'i kana bulayan kişi yakalandı

  Saadet KEFAL/ESKİŞEHİR, (DHA)
  15 Ocak 2011 - 15:30Son Güncelleme : 15 Ocak 2011 - 15:33

  ESKİŞEHİR’de yılbaşı gecesi 22 yaşındaki Cemil Çalıkuşu ile 20 yaşındaki Mahmut Niyazi Günaydın’ı bıçaklayarak öldürüp, 20 yaşındaki Cem Çalıkuşu’nu da yaralayıp kaçan 22 yaşındaki Anıl Kenar ile olaya karıştığı öne sürülen arkadaşı İzzet Koç Muğla’nın Ortaca İlçesi’ndeki çiftlik evinde yakalandı.

  Arifiye Mahallesi Hamamyolu Caddesi’nde 31 Aralık 2010 tarihinde Anıl Kenar, alkolün etkisiyle tartıştığı Cemil Çalıkuşu, kardeşi Cem Çalıkuşu ve Mahmut Niyazi Günaydın’ı bıçaklayarak kaçtı. Hastaneye kaldırılan Çalıkuşu ile Günaydın, kurtarılamayarak öldü, sırtından yaralanan Cem Çalıkuşu ise Eskişehir Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

  Polis, 2 kişiyi öldürüp 1 kişiyi yaraladığı öne sürülen Anıl Kenar ile olaya karışan arkadaşı İzzet Koç’u Muğla’nın Ortaca ilçesindeki dedesine ait çiftlik evinde yakaladı. Kenar ve Koç’un Muğla’dan Eskişehir’e getirileceği bildirildi. 

  Anıl Kenar’ın olaydan sonra 5 Ocak tarihinde Eskişehir’in Sultandere Mahallesi’nde oturan anneannesinin evine gittiği ancak anneannesinin "Git polise teslim ol" diyerek kendinisi eve almadığı, Kenar’ın bunun üzerine Muğla’nın Ortaca İlçesi’ne giderek dedesine ait çiftlik evinde saklandığı belirtildi. 2 kişiyi bıçaklayarak öldürüp, 1 kişiyi de yaralayan Anıl Kenar’ın 2006 yılında Eskişehir’in Arifiye Mahallesi Bilir Sokak’ta meydana gelen annesini taciz ettiğini öne sürdüğü 28 yaşındaki Yusuf Ercan’ı bıçaklayarak öldürmek suçundan yakalandığı ve olay tarihinde 18 yaşından küçük olması nedeniyle 8 yıl hapis cezasına çarptırıldığı, 3 ay önce de tahliye olduğu belirlendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı