GAZİANTEP HABERLERİ

Eskişehir'deki kongreye HKÜ'den destek

DHA
04.04.2016 - 14:56Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Hasan Kalyoncu Üniversitesinin destek verdiği Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü ve Türkiye Erken Çocuklukta Müdahale Derneği'nin düzenlediği Uluslararası matılımlı; '3'üncü Ulusal Disiplinler Arası Erken Çocuklukta Müdahale' kongresi Eskişehir'de yapıldı.

Açılışta konuşma yapan HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Özbay, HKÜ'nün erken çocukluk eğitimi ve müdahalesine yönelik çalışmalarına ve projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kongreye katılan 'Erken Çocuklukta Müdahale' alanındaki uzmanlar, araştırmacılar ve uygulamacılar, gelişimsel geriliği olan ya da risk altındaki küçük çocuklara ve ailelerine en güncel ve bilimsel bilgileri paylaşıyor.

HKÜ'den katılım sağlayan HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Özbay panelist olarak, Prof. Dr. Şener Büyüköztürk ise, 'Araştırmalarda Nitelik Sorunu ve Çözümler' çalıştayını gerçekleştirdi.

UDEMKO2016 Bilim Kurulunda; Prof. Dr. Şener Büyüköztürk ve Prof. Dr. Yaşar Özbay yer alırken, kabul edilen bildiri listesinde Doç. Dr. Latife Özaydın ve Yrd. Doç. Dr. Şermin Metin 'Bebekler Beklemez', ve 'Sınıflarında Özel Gereksinimli Çocuklar Bulunan Okul Öncesi Öğretmenlerin Sınıf İçi Uygulamalarının İncelenmesi: Gaziantep' ili örneği ile katılırken, Öğretim Görevlisi Begümhan Turhan ise 'Erken Çocukluk Çağında Beyindeki Anatomik Değişiklikler ve Nöral Plastisite', bildiri başlığıyla kongreye katıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Eskişehir'deki kongreye HKÜ'den destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Nisan 2016 tarihinde saat 14 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir'deki kongreye HKÜ'den destek haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:26
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:21
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı