ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir'de "ücretsiz ulaşım" tartışmaları

AA / Deniz Açık
06.12.2014 - 09:10Son Güncelleme :

- Eskişehir Valiliği: "Büyükşehir Belediyemiz ile Halk Otobüsleri Odası arasındaki sözleşme hükümlerinde yapılacak bir düzenleme sorunun çözülmesini ve yasayla getirilen yükümlülüğün cezai müeyyidelerin uygulanmasına meydan verilmemesini sağlayacaktır"

YEREL HABERLER ESKİŞEHİR

AA / Deniz Açık

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valiliği, kentteki "ücretsiz ulaşım" tartışmalarına ilişkin, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Halk Otobüsleri Odası arasındaki sözleşme hükümlerinde yapılacak bir düzenlenmeyle sorunun çözülmesinin sağlanacağını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "

"Bazı gazetelerde Eskişehir Halk Otobüsçüleri Oda Başkanı İbrahim Altunoğlu'nun ücretsiz yolcu taşıma nedeniyle yeterli kazanç sağlayamadıklarından 8 Aralık'tan itibaren 'ücretsiz ulaşımdan yararlanan vatandaşları ücretsiz taşımayacağız' açıklaması yapılmıştır. 'Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği' 4 Mart 2014 tarih ve 28931 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. İlimizde toplu taşıma hizmetleri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından düzenlenmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Halk Otobüsçüleri Odası taşımacılık hizmetlerini birlikte oluşturdukları sözleşme çerçevesinde yürütmektedir. Taraflar kurumların, taşımacıların ve halkımızın bu hizmetlerden yararlanırken mağdur olmayacakları bir ortak çözümü bulmakla yükümlüdür. Büyükşehir Belediyemiz ile Halk Otobüsleri Odası arasındaki sözleşme hükümlerinde yapılacak bir düzenleme sorunun çözülmesini ve yasa ile getirilen yükümlülüğün cezai müeyyidelerin uygulanmasına meydan verilmemesini sağlayacaktır. Böylelikle kamu hizmetinden yararlanan hemşehrilerimizin mağdur olması da önlenmiş olacaktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Eskişehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Eskişehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Eskişehir'de "ücretsiz ulaşım" tartışmaları haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı