ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir'de Sinoplular gecesi

DHA
28.03.2016 - 10:10Son Güncelleme :
DHA

 
ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Valisi Güngör Azim Tuna, Eskişehir'de yaşayan Sinopluların düzenlediği dayanışma gecesine katıldı.
 
Eskişehir Öğretmenevi'nde düzenlenen geceye katılan Vali Güngör Azim Tuna, eşi Pervin Turna'nın da Sinoplu olduğunu söyledi. Vali Tuna, Sinoplular gecesinde yaptığı konuşmada şöyle dedi:
 
"Güzel ülkemizin farklı bölgelerinden gelen insanların kültürel zenginliğini tanıtmak, gelenek ve göreneklerini hatırlatmak, dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak adına yapılan bu tür geceler bizim için önemlidir. Sağlam bir gelecek için geçmişten gelen kültürel zenginliklerimize sahip çıkılması gerekir. Çok uzak diyarlardan her hangi bir sebeple Eskişehir'e gelen insanlar, gelenek ve göreneklerini yaşatarak kültürel zenginliğimize zenginlik katıyor. Bu da bizim ortak noktamız olan kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi daha çok güçlendiriyor."
 
Kısa bir şekilde öz geçmişini anlatan Vali Tuna, daha sonra geceye katılan herkesle tek tek tanıştı. Çocuklarla yakından ilgilenen Tuna, programın sonunda  çocuklara çeşitli hediyeler verdi.
 
-
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir'de Sinoplular gecesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 10 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir'de Sinoplular gecesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı