Gündem Haberleri

  Eskişehir'de gölette boğulan gencin cesedi bulundu

  Hakan TÜRKTAN- Saadet KEFAL/ESKİŞEHİR, (DHA)
  07.02.2011 - 14:31 | Son Güncelleme:

  Eskişehir’de buz tutan göletin üzerinde arkadaşlarıyla birlikte kayarken bastığı buzun kırılması sonucunda suya düşen 17 yaşındaki Emrah Eyici’nin cesedini dalgıçlar buldu.

  BUZ TUTAN GÖLETTE BÖYLE CESET ARADILAR / Foto Galeri

  Daha önce Eskişehir’in merkeze bağlı beldesi olan ve son yapılan düzenlemeyle mahalle statüsü alan Çukurhisar Mahallesi yakınlarındaki gölette dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, Emrah Eyici ile amcasının oğlu 24 yaşındaki Mehmet Ali Eyici ve arkadaşı 23 yaşındaki Ozan Kırıcı buz tutan gölet üzerinde kayıp birbirlerinin fotoğrafını çekmek isterken buzların kırılmasıyla suya düştü. Ozan Kırıcı ile Mehmet Ali Eyici çevrede bulunanlar tarafından kurtarıldı, Emrah Eyici ise gölet sularında kayboldu. Mehmet Ali Eyici ile Ozan Kırıcı götürüldükleri hastanede gerekli tedavileri yapıldıktan sonra taburcu edildi.

  Olay yerine gelen Eskişehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne bağlı Sualtı Arama Kurtarma ekibindeki dalgıçlar, Emrah Eyici’yi bulmak için çalışma yaptı. Havanın karanlık ve suyun çok soğuk olması nedeniyle dün akşamki aramalara ara verildi. Bu sabah yeniden başlatılan çalışmalara Arama Kurtarma Derneği (AKUT) üyeleri de katıldı. Gölet kenarına getirilen bir vincin ucuna takılı olan kabinle dalgıçlar ve AKUT üyeleri gölet ortasına indirildi. Dalgıçlar buzu kırıp suya girdi. Eyici’nin yakınları da çalışmaları uzaktan izledi. Dalgıçlar yaklaşık 2 saat süren çalışmaların ardından Emrah Eyici’nin cesedini buldu.

  Kıyıya getirilen Eyici’nin cesedi 112 Acil ambulansıyla otopsi yapılmak üzere Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

  Cesedin sudan çıkartılması sırasında Emrah Eyici’nin yakınları görüntü alan basın mensuplarına saldırdı. Araya giren jandarmalar ile bazı yakınları kalabalığı uzaklaştırdı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı