Gündem Haberleri

  Eskişehir'de akıl almaz cinayet

  Saadet KEFAL/ESKİŞEHİR (DHA)
  03.10.2012 - 14:12 | Son Güncelleme:

  Eskişehir’de Emine A., evine gelen Sevil S.’yi, Recep Ü. ile birlikte yastıkla boğup, başına satırla vurarak öldürdüğü iddiasıyla yakalandı. Şüphelilerden Recep Ü.’nün, Sevil Sağlık’ın öldüğünden emin olmak için ağzına çamaşır suyu döktüğü, diğer şüpheli Emine A.’nın öldürdükleri Sevil S.’nin eşi İlhan S. ile ilişkisi olduğu iddia edildi.

  Evli ve 4 çocuk annesi Sevil S. (40), 28 Eylül'de daha önceden eşi İlhan S. ile ilişkisi olan Emine A.’nın (36) evine gitti. İddialara göre Sevil S. zaman zaman evine gidip sohbet ettiği Emine A. ile akşam saatlerinde otururken, içeriye Emine A.’nın bir oto tamircide çalışan sevgilisi Recep Ü. (33) girdi.

  TARTIŞMA ÇIKTI

  Bir süre sonra Sevil S., iddiaya göre Emine A.’ya, "Sen iki kişiyi de idare ediyorsun. Recep ve eşim İlhan ile birliktesin" diye konuşunca tartışma çıktı. Recep Ü., Sevil S.’ye tokat attı, yere düşen kadını anten kablosuyla boğmaya çalıştı. Baygınlık geçiren Sevil S. bir süre sonra ayılıp bağırmaya başlayınca, Recep Ü. ile Emine A., onu yastıkla boğup, satırla kafasına vurdu.

  Ölen Sevil S.’nin parmağındaki altın yüzüğü, cüzdanını ve cep telefonunu alan şüpheliler, cesedi bir çuvala koyarak, merkeze bağlı Sarısungur Köyü yakınlarındaki boş araziye götürdü. Recep Ü. iddiaya göre Sevil S.’nin öldüğünden emin olmak için yanında getirdiği çamaşır suyunu ağzına döktü. Ardından da Sevil S.’nin aldıkları cep telefonu ile cüzdanını bir poşete koyup taş bağlayarak Porsuk Çayı’na atan iki şüpheli, kendi kanlı kıyafetlerini de Bilecik’in Bozüyük İlçesi yakınlarındaki boş arsaya attı.

  Şüpheliler, öldürdükleri Sevil S.’nin cesedini çuvala koyarken sardıkları yorganun kanlı çarşafını da kuru temizlemeciye götürdü.

  EŞİ KAYIP BAŞVURUSU YAPTI

  Eşinin gece eve gelmemesi ve telefonunun kapalı olması üzerine İlhan S., polis merkezine giderek kayıp başvurusunda bulundu. Sevil S.’nin çuval içerisindeki cesedi kaybolduktan 3 gün sonra 1 Ekim'de merkeze bağlı Sarısungur Köyü yakılarında köylüler tarafından bulunarak jandarma yetkililerine bildirildi.

  İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı araştırmada cesedin 3 gün önce kaybolan Sevil S.’ye ait olduğu belirlendi. Jandarma ekipleri yaptıkları soruşturma sonunda, olayın şüphelileri Recep Ü. ile Emine A.’yı yakaladı.

  İki şüphelinin emniyetteki sorgularında suçlarını itiraf ettikleri belirtilirken, öldürülen Sevil S.’nin eşi İlhan S. jandarmaya şüpheli Emine A. ile 6 ay birlikte olduğunu ve daha sonra ayrıldıklarını söyledi.

  İlhan S. "Emine A.’dan kurtulmak için evimi değiştirdim ancak ondan kurtulamadım. Eşim de ilişkimizi biliyordu. Kıskançlık yüzünden eşimle Emine sık sık kavga ediyor, karakolluk oluyordu. Ancak son zamanlarda eşim evden kaçıp Emine’nin yanına gidiyordu. Burada bir-kaç gün kalıp geri dönüyordu" dedi.

  İlhan S., ölen Sevil S.’nin ilk eşinden 2, kendisinden de 2 olmak üzere 4 çocuğunun olduğunu belirtti.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı