ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir'de 93 polis açığa alındı

DHA
27.04.2017 - 12:39Son Güncelleme :
DHA

 

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR'de 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Fetullahçı Terör Örgütü ile irtibatlı oldukları öne sürülen aralarında 3'üncü sınıf emniyet müdürlerinin de bulunduğu 93 polis görevlerinden uzaklaştırıldı.

Alınan bilgilere göre Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün çeşitli birimlerinde görev yapan 2'si 3'üncü sınıf emniyet müdürü, 1'i 4'üncü sınıf emniyet müdürü, 1'i emniyet amiri, 9'u komiser, 10'u komiser yardımcısı, 4'ü baş polis, 66'sı polis memuru olmak üzere toplam 93 emniyet mensubu açığa alındı.

Türkiye genelinde 9 bin 109 emniyet mensubunun açığa alındığı konuşla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi:

"667 sayılı olağanüstü hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname'nin 2. maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubu görevden uzaklaştırılmıştır."

--

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir'de 93 polis açığa alındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 12 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir'de 93 polis açığa alındı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı