ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir Vecdi Sayar'ı ağırlıyor

DHA
26.03.2016 - 12:36Son Güncelleme :
DHA

 ESKİŞEHİR,(DHA)- ŞAİR Haydar Ergülen yönetiminde Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Kent ve Kültür Söyleşileri'nin bu ay konuğu eleştirmen, yazar, yönetmen Vecdi Sayar.

Haydar Ergülen'in yönetiminde, sanatın farklı alanlarda ürün veren yazar, şair, müzisyenler ayda bir kez düzenlenecek Kent ve Kültür söyleşilerinin konuğu olarak Eskişehirlilerle buluşmaya devam ediyor. 28 Mart 2016 Pazartesi günü saat 19.30'da Özdilek Sanat Merkezi Oktay Ekinci Sahnesi'nde gerçekleştirilecek etkinlik, ücretsiz ve halka açık olacak.

Vecdi Sayar kimdir:

1972 ODTÜ Mimarlık Fakültesini bitirmesinin ardından, mesleğine yönelmeyen Sayar, sinema, tiyatro ve yazı yazmaya olan ilgisi nedeniyle bu alana yöneldi. Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) , Şehir Tiyatroları gibi topluluklarda sahne tasarımcılığı, birçok gazete ve dergide tiyatro eleştirmenliği yaptı. Bir yayınevince çıkarılan bir sinema dergisinin yayın yönetmenliğini, Ankara Çağdaş Sahne Tiyatrosu'nun, Şehir Tiyatroları'nın kültürel etkinlikleri yöneticiliği, Ankara ve İstanbul Sinematek'lerinin yönetmenliğini üstlendi.

-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir Vecdi Sayar'ı ağırlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 12 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir Vecdi Sayar'ı ağırlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı