Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eskişehir - Trabzon maçından notlar

Dün öğleden sonra THY'na ait özel uçakla Eskişehir'e gelen ve çiçeklerle karşılanan Trabzonspor kafilesi, geceyi geçirdikleri Anemon Otel'den polis eskortu eşliğinde geniş güvenlik önlemleri altında maçın oynanacağı Atatürk Stadyumu'na getirildi.

Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Karşılaşma nedeniyle Eskişehir Emniyet Müdürlüğü stat çevresinde ve stat içerisinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Taraftarlar içeriye alınmadan önce Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde görevli bomba uzmanları tribünlerde arama yaptı. Özel güvenlik görevlileri ve polisler taraftarları tek, tek arayarak içeriye aldı. Pet şişe, çakmak ve madeni paralarla stat içerisine girilmesine izin verilmedi. Eskişehirsporlu taraftarlar kapalı ve açık tribünde takımlarına destek verirken, 600'ü aşkın Trabzonspor taraftarı ise stadyumun Asker Hastanesi tarafında kale arkasındaki açık tribünde kendilerine ayrılan yere oturdu.

Eskişehirspor taraftarlarının bulunduğu açık tribünde taraftarlar Beyaz zemin üzerine kırmızı-siyah yazılarla Eskişehirspor'un kuruluş tarihi olan '1965' yazıp daha sonra 'İsmin kazındı kalplere' yazılı dev bir pankart açtılar.

Karşılaşmayı Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal ve Trabzonspor Kulübü As Başkanı Nevzat Şakar şeref tribününden izledi.

Trabzonspor'da Henrique ve Cech, sakatlıkları nedeniyle forma giymezken, Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe ise golcü futbolcusu Mehmet Yıldız'ı yedeklere aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler