ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir Protokolü Cumhuriyet Kutlaması İçin Espark’ Ta Buluştu

IHA
29.10.2015 - 18:46Son Güncelleme :

ATATÜRK’ÜN KENDİ TERZİSİ OLAN LEVON USTA’NIN 4’ÜNCÜ KUŞAK TORUNU LEVON KORDONCİYAN TARAFINDAN DİKİLEN FRAK YILMAZ BÜYÜKERŞEN BALMUMU HEYKEL MÜZESİNDEKİ YERİNİ ALMAK ÜZERE SAHNEDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ BÜYÜKERŞEN’E TAKDİM EDİLDİ.

IHA

Espark Alışveriş Merkezi ve ELİD’in ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyetin 92’nci yılı ’Atatürk Kıyafetleri’ sergisi ve Hakan Aysev konseri ile kutlandı.
Etkinlik çerçevesinde gerçekleşen kokteyl ve konsere, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer ve Cemal Okan Yüksel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen, Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Borsa Başkanı Ömer Zeydan, Ticaret Odası Meclis Başkanı İskender Bayer, Levon Kordonciyan ve davetliler katılımda bulundu.
Atatürk’ün kendi terzisi olan Levon Usta’nın 4’üncü kuşak torunu Levon Kordonciyan tarafından dikilen frak Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesindeki yerini almak üzere sahnede Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e takdim edildi.
Gecenin sonunda gerçekleşen konserde Hakan Aysev, Atatürk’ün sevdiği şarkıları ve İzmir marşını seslendirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir Protokolü Cumhuriyet Kutlaması İçin Espark’ Ta Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 18 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir Protokolü Cumhuriyet Kutlaması İçin Espark’ Ta Buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı