ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir Polisi Huzur Toplantıları Düzenliyor

IHA
09.10.2015 - 17:49Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR EMNİYET'İ HUZUR TOPLANTILARI DÜZENLİYOR

IHA

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, polis-halk ilişkilerinin geliştirilmesi ile toplum üzerinde oluşan suç korkusunun ortadan kaldırarak daha güvenli yaşam alanları oluşturulması amacıyla Huzur Toplantıları gerçekleştiriyor.
Toplumda güvenlik endişesi oluşturan ve günlük yaşamı etkileyen suçların ortadan kaldırılmasının, vatandaşların öncelikli beklentisi olduğuna dikkat çeken Emniyet yetkilileri, yaptıkları açıklamada, "Polis; uygulamalarında halka en iyi şekilde hizmet sunmak, vatandaşın huzur ve mutluluğu için çalışmak ve bütün bunları içten, bilinçli olarak ve halkın beklentilerini de dikkate alarak yapmak zorundadır. Bu durum, emniyet birimleri tarafından yürütülen suçla mücadele
çalışmalarına toplumun tüm kesimlerinin katılımını gerekli kılmaktadır. Dolayısıyla, suçtan endişe duyan her kurumun, her sivil toplum örgütünün ve her bireyin aktif olarak suç önleme faaliyetlerine destek vermesi gerekliliği kaçınılmazdır. Polis-vatandaş ilişkileri, bir devletin demokratik bakımdan gelişmişliğinin ölçülmesinde belirleyici role sahip olmakla birlikte, güvenlik hizmetinin etkinliğini, verimliliğini arttırmakta ve halk tarafından kabul gören güvenlik tedbirlerine de zemin hazırlamaktadır" ifadelerine yer verdi.
"VATANDAŞLARIN İSTEK VE ŞİKAYETLERİ DİNLENİYOR"
Amaçlar doğrultusunda Polis Merkez Amirliklerinin sorumluluk bölgelerinde düzenlenen Huzur Toplantılarından birisine İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin de katıldı. Toplantılarda; suçla mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olamayacağı, bu anlamda kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ile her bireye düşen sorumluluklar olduğu ve suçla mücadeleye bu unsurların etkin şekilde katılımını sağlanması için polis birimleri ile halk arasında karşılıklı güvenin en üst seviyeye çıkarılmasının, kamu düzeninin sağlanmasının, vatandaşın huzur ve güven ortamında yaşamını sürdürebilmesi için gerekli olduğu vurgulandı. Toplantılarda, vatandaşların istek ve şikayetleri dinlenerek, vatandaşlar tarafından iletilen sorunların çözümüne ilişkin gerekli çalışmaların yapılacağı aktarıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir Polisi Huzur Toplantıları Düzenliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 17 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir Polisi Huzur Toplantıları Düzenliyor haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:01
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:17
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı