ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği başladı

DHA
29.04.2017 - 15:00Son Güncelleme :
DHA

Hakan TÜRKTAN-Saadet YÖRÜKÇÜ / ESKİŞEHİR,(DHA) KENT Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu'nun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları paydaşlığında bu yıl 7'ncisinin düzenlediği 'Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği'start aldı.

Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği'nin başlaması nedeniyle İsmet İnönü Caddesi'nde tören düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile çok sayıda kişi katıldı. Birbirinden ilginç kıyafetler giyen liselerin ilgi gördüğü açılışta konuşan Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu Başkanı Ali Kara,"Şenliğimiz 16 Mayıs tarihine kadar devam edecek. 21 Mayıs Pazar Günü usta tiyatro sanatçılarının katılımıyla Atatürk Kültür Sanat ve Kongre merkezinde ödül töreni gerçekleştirilecektir. Geleceğimizi oluşturan çocuklarımızı sevgi, saygı ve umutla yetiştirebilmeyi, onları yarınlara hazırlayabilmek için genel olarak sanatın özelde de tiyatro sanatının rolü tarih boyunca vazgeçilmez olmuştur" ifadelerini kullandı.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu da konuşmasında "tiyatro eğitim almış öğrenciler, bir topluluk karşısında konuşurken herhangi bir sıkıntı duymaz ve zorluk yaşamazlar. Sahne tozu yutanların bir daha tiyatrodan vazgeçemeyeceğine inanarak sanatı ülkemizde eksik etmeden bizlerden sonra da devam etmesini sağlayacak, tiyatro sanatını emanet edebileceğimiz gençler yetiştirmektir. İnanıyoruz ki sadece yetenek başarılı olmak için tek başına yeterli değildir. Bu sebeple şenliğe katılan tüm öğrencilerimizi ve onları destekleyen ailelerini de tebrik ediyoruz" dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise konuşmasında bugünün kendisi için özel bir gün olduğunu söyledi. Kent Konseyi, Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu geleneği devam ettirmesi gerektiğini belirten Büyükerşen her zaman gençlere destek vereceklerini söyleyerek, gençlerin de bu şehirden sanatı eksik etmemelerini istedi.

-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 15 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı