ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir Kent Konseyi 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı

IHA
10.10.2015 - 17:59Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR KENT KONSEYİ 16. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI, BÜYÜKŞEHİR SANAT MERKEZİ (BSM) ERGİN ORBEY SAHNESİ’NDE YAPILDI.

IHA

Eskişehir Kent Konseyi 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Büyükşehir Sanat Merkezi (BSM) Ergin Orbey Sahnesi’nde yapıldı.
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy’un divan başkanlığı yaptığı toplantıda, Eskişehir Kent Konseyi’nin Şubat 2015’ten bu yana yaptığı çalışmalar ve hayata geçirilen projeler delegelere anlatıldı. Açılış konuşmasında destek veren herkese teşekkür ettiğini söyleyen Akçasoy, “Gönüllü olarak çalışan çalışma grubu ve meclislerimizin yürütme kurulumuza sunduğu projeleri dikkatle ele alıyoruz. Projelerin uygulanabilmesi için ilgili kurum ve kuruluşların harekete geçirilmesi konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Gerek kamu kurumları gerek sivil toplum örgütleri ile çok etkin ve verimli işbirlikleri içerisindeyiz” dedi.
Açılış konuşmasında ülke gündeminde önemli yer tutan ve tartışılan basın özgürlüğü konusuna da vurgu yapan Akçasoy, özgür basının demokrasinin olmazsa olmaz koşullarından birisi olduğunun altını çizerek, “Beğenelim ya da beğenmeyelim, okuyalım ya da okumayalım, özgür basın, halkın denetim mekanizmasıdır. Son günlerde gazete ve gazetecilere yapılan, yani basına yapılan, saldırılar ve baskılar aslında insanın doğasına yapılmaktadır, demokrasiye yapılmaktadır, halkın denetim ve haber alma özgürlüğüne yapılmaktadır. Bu her türlü saldırı ve baskıyı esefle kınıyor; bilgi ve uzay çağı olan 21. yüzyılda, ülkemizin basının önemini anlamaya çalışıyor olmasından utanç duyduğumu da belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir Kent Konseyi 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 17 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir Kent Konseyi 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   15:52
  • Akşam
   18:16
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı