ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir’in "Sözlü Kültürü" Kayda Alındı

IHA
08.07.2015 - 15:12Son Güncelleme :

ESOGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ YARD. DOÇ. ADEM KOÇ

IHA

Eskişehir’in Somut Olmayan ’Kültürel Mirası’, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Adem Koç koordinatörlüğünde yürütülen ve proje kapsamında yapılan alan çalışmaları kitap halinde Eskişehir’de yayımlandı.
Eskişehir il merkezi, ilçeler ve köylerde kaynak kişilerle yapılan görüşmeler sonucu çekilen fotoğraflar ve derlenen bilgiler ışığında oluşturulan çalışma, ‘’ Eskişehir’in Somut Olmayan Kültürel Mirası ‘’ adı altında kitaplaştırıldı. Kalkınma Bakanlığı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve ESOGÜ destek verdiği kitap sözlü gelenekler ve anlatımlar, gösteri sanatları, toplumsal uygulamalar, doğa ve evrenle ilgili bilgi ve uygulamalar ve el sanatları olmak üzere beş ana başlık altında toplandı. Eskişehir’in kültürel mirasının kaybolmaması ve korunması amacıyla yapılan bu çalışmayla, kültür değerleri turizme kazandırılırken aynı zamanda gelecek kuşaklara aktarılıyor. 250 büyük boy sayfadan ibaret olan “ Eskişehir’in Somut Olmayan Kültürel Mirası” adlı kitap, görsel objelerle de zenginleştirilerek okuyucuların beğenisine sunulurken Eskişehir de kültür ve edebiyat çevresinde beğeniyle karşılandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir’in "Sözlü Kültürü" Kayda Alındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir’in "Sözlü Kültürü" Kayda Alındı haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı