ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, Vali Tuna'yı ziyaret etti

AA / Deniz Açık
20.01.2015 - 12:17Son Güncelleme :
AA / Deniz Açık

ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Güngör Azim Tuna'yı ziyaret etti.

Tuna, kabulünde, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, geleceğin teminatı olan gençlere her türlü desteğin verilmesi gerektiğini söyledi.

Avrupa ülkelerinde yaşlanan bir nüfus olduğunu kaydeden Tuna, "Bu manada Avrupa ülkelerinin geleceği risk altında. Türkiye'de ise son zamanlarda yetişen genç ve dinamik bir nüfus var. Genç girişimci üye limitinizi 40 yaşa kadar çıkarmanız çok güzel olmuş. Türkiye'de insanlar artık 80-90 yaşına kadar yaşıyorlar" dedi.

Tuna, ulaşılabilirlik ve erişebilirdik noktasında Eskişehir'in en avantajlı il olduğunu vurguladı.

Sanayi ve ticaret alanında Eskişehir'in geleceğinin çok parlak olduğunu anlatan Tuna, şöyle konuştu:

"Böyle olunca önemli bir cazibe merkezi haline geliyor. Dışarıdan birçok önemli firmalar burada yatırım yapmak için arayışlarını sürdürüyorlar. Aslında ilimizin bu konuda hazırlıklı olması, kendi içinden de bazı cevherleri çıkarabilmesi, yeni yetişen neslin bu işin içerisinde olması önemli. Sizlerin şu an çok önemli bir misyonunuz var. Tüm sektörlerden kurul üyeleri var. Devlet olarak genç girişimcileri teşvik etme anlamında ellerinden gelen ne varsa yapmak istyoruz. Elimizdeki devlet imkanlarından, yapılacak projelere ve eğitimlere destek vermek lazım. 2023 vizyonu hedeflerinin gerçekleşmesi tabi ki, önemli. Siz, Genç Girişimci İşadamlarının yapacakları çalışmalar çok önemli. Bir taraftan da ülkemizi kalkındırıp, özellikle katma değeri yüksek olan işler yapıp, üretim yapıp bunları da tabi ki ihracata dönüştürmek ve hedefleri tutturmak bizim için önemli."

Temizsoy ise Eskişehir Sanayi Odası koordinatörlüğünde 2009 yılından beri faaliyet gösterdiklerini bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, Vali Tuna'yı ziyaret etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2015 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, Vali Tuna'yı ziyaret etti haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı