ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir’e Modern Katı Atık Çöp Yönetim Sistemi Kurulması Önerisi

IHA
10.09.2015 - 17:05Son Güncelleme : 10.09.2015 - 17:06

GÜNER SÜMER

IHA

Çevre Derneği Başkanı Doç. Dr. Güner Sümer, Eskişehir’de ve Türkiye’de çöp kirliliğinin önemli bir sorun olduğunu belirterek bu sorunun öncelikle çevre bilinci ile önlenebileceğini söyledi.
Türkiye’de herkesin başına bir polis ve jandarma dikilemeyeceğini vurgulayan Sümer, “Okullara çevre dersleri konulmalıdır. Çevre öğretmenleri yetiştirilmelidir. Çevre eğitimi aileden başlamalıdır. Çocuklar ailede çevre ve ağaç bilinci ve sevgisi öğretilmelidir” dedi.
Çevreyi kirletenlere cezai yaptırımların uygulanmasını isteyen Doç. Dr. Sümer, Eskişehir’de her gün bir mahallede kurulmakta ve akşamları mahalle çöp kirliliği içinde bırakıldığını dikkat çekti. Sümer, “Yerel yönetimlere çöp kirliliğini temizlemek için yeni işçilerde aldılar. Ancak sorun vatandaştan kaynaklanmakta ve yerel yönetimler elinden geleni yapmaktadırlar. Eskişehir’de her gün toplanan çöpler Seyitgazi Yolu üzerinde bulunan vahşi çöp depolama sahasında dökülmektedir” diye konuştu.
Sümer, Eskişehir’de modern Katı Atık Çöp Yönetim Sisteminin kurulmasını istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir’e Modern Katı Atık Çöp Yönetim Sistemi Kurulması Önerisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 17 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir’e Modern Katı Atık Çöp Yönetim Sistemi Kurulması Önerisi haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:40
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:01
  • Yatsı
   20:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı