ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir’e Çöp Geri Dönüşüm Sisteminin Kurulmalı

IHA
02.07.2015 - 15:29Son Güncelleme :

GÜNER SÜMER (ORTADA)

IHA

Çevre Derneği Başkanı Doç.Dr. Güner Sümer, Eskişehir’e çöp geri dönüşüm sisteminin kurulmasını istedi.
Sümer, Eskişehir’de her gün yaklaşık bin ton çöp atıldığını bunun yılda 366 bin ton çöp olduğunu belirterek Türkiye’de ve Eskişehir’de çöp geri dönüşüm sisteminin kurulmasını istedi. Avrupa’da uygulanan sistemi anlatan Sümer, Türkiye’de bugün belediyelerce ve şirketlerce el emeğine dayalı ilkel geri dönüşüm sistemi uygulandığını söyledi.
Türkiye’de entegre katı atık yönetim sisteminin kurulması için projeler hazırlayarak uygulamasını isteyen Çevre Derneği Başkanı Sümer, “Bu proje kapsamında; depolama alanları ile yerleşim alanları projelendirilmeli, depolama işlemi ve idaresi, deponi sahasındaki reaksiyonlar, deponi gazların yönetimi, sızıntı suların yönetimi, çevresel izleme, atık örtme ve depolama alanını kapatma, geri dönüşüm tesisinin kurulması aşamalarını kapsamalıdır. Türkiye’de büyük yatırımlar yapılarak bu projeler hazırlanıp uygulanmalıdır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir’e Çöp Geri Dönüşüm Sisteminin Kurulmalı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir’e Çöp Geri Dönüşüm Sisteminin Kurulmalı haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı