ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir Demiryolcuları Arkadaşlarını Andılar

IHA
16.10.2015 - 14:36Son Güncelleme : 16.10.2015 - 14:37

ESKİŞEHİRLİ DEMİRYOCULAR ARKADAŞLARINI ANDILAR

IHA

Eskişehir Demiryolcuları Meslek Okulu mezunları, Ankara’daki terör olaylarında yaşamlarını yitiren demiryolcu arkadaşlarını anarak katliamı yapanların cezalandırılmasını istedi.
Eskişehir DEMOK Şube Başkanı Caner Yurdadön ve Demiryolu Meslek Lisesi mezunları düzenlediklerini basın toplantısında Ankara’daki patlamada ölen 12 canın ve yaralananların mezunları, kurs öğrencileri ve meslektaşları olduğunu söyledi.
Demiryolcuların mezun olduktan sonra memleketin ücra köşelerine dağıldıklarını vurgulayan DEMOK Şube Başkanı Yurdadön, “Okulda bize öğrettikleri sadece demiryolculuk değildi. İnsan olmanın gereklerini, kardeşliği, öğrettiler, paylaşmayı, anlaşmayı, beraber gülüp beraber ağlamayı öğrendik. Evrensel değerleri. Onlar ki ilkeleri, kuralları, yaşama saygıları, insanlığa saygıları vardı” dedi.
Mesleki sorumlularının dışında hayat, onlara başka sorumluluklar da yüklediğini belirten Yurdadön, “Ülkeye, insana, doğaya, hayata karşı kayıtsız kalamazlardı. Susamazlardı. Susmak insana, doğaya aykırıydı. Hayatlarını adadıkları barış, kardeşlik, eşitlik, hak, hukuk ve adalet gibi erdemler için mücadele ettiler. Ve işte o gün gelene kadar meslektaşlarımız; İdil Güneyi, Ali Kitapçı, Fevzi Sert, Hacı Kıvrak, İbrahim Atılgan ve yanından ölümün bile ayıramadığı, 9 yaşında donup kalan yemyeşil gözleriyle Veysel’imiz, tekne kazıntımız Yılmaz’ın eşi, gelinimiz Gülhan’ımız ile birlikte o gün ömürlerinin tam ortasında dalında koparıldılar, sonsuzluğa uğurlandılar. Bu katliamın asıl failleri, sorumluları kimler ise bulunmalı yargı önünde hesap vermelidir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir Demiryolcuları Arkadaşlarını Andılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir Demiryolcuları Arkadaşlarını Andılar haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:55
  • Guneş
   06:35
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:31
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı