ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir’de Kadınlar Barış İçin Oturma Eylemi Yaptı

IHA
01.08.2015 - 18:21Son Güncelleme :
IHA

Eskişehir’de ’Barış İçin Kadın Girişimi ve Eskişehir Demokratik Kadın Platformu’ üyeleri barış istediklerini belirterek oturma eylemi yaptı.
Adalar Mevkii’nde toplanan Kadın Platformu üyeleri savaş değil barış istediklerini dile getirerek eylem yaptılar. Islık, düdük ve tef eşliğin yapmış oldukları sloganları attan kadınlar, barış istediklerini yinelediler. Platform sözcüsü Nalan Kurunç, basın açıklamasında kadınlar olarak savaş değil barış istediklerini, kadınların susturulamayacağını dile getirdi.
Kurunç, konuşmasına şu şekilde devam etti:
"Biz kadınlar 31 canımızı yitirdiğimiz Suruç Katliamını takip eden şu günlerde her gün başka bir ölüm haberine uyandığımız, bombaların, yasakların birbirini izlediği, doğru haber alma hakkımızın elimizden alındığı, korkunun, tedirginliğin egemen kılınmaya çalışıldığı bir savaş sürecinin içinde bulduk kendimizi. Biz kadınların barışa ihtiyacı var, çünkü bugün evlerde, işlerde, sokakta maruz kaldığımız erkek şiddeti savaş ikliminde kat be kat artacak. Biz kadınlar barışta ısrar ediyoruz çünkü savaşın getireceği işsizlikle, yoksullukla, yoksunluk ve belirsizlikle en başta yüz yüze gelmek zorunda olanlarız. Bir kadınlar olarak susmayacağız, bu topraklarda adil, eşit ve hakiki bir barış kurulana; sözümüz,sesimiz duyulana kadar dayanışma içinde yan yana barış için ısrar edeceğiz. Hemen şimdi! Silahlar sussun, barış konuşsun.”
Oturma eyleminin ardından Platform üyeleri olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir’de Kadınlar Barış İçin Oturma Eylemi Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir’de Kadınlar Barış İçin Oturma Eylemi Yaptı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:57
  • Guneş
   07:40
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:30
  • Akşam
   17:48
  • Yatsı
   19:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı