ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir’de Görkemli Cumhuriyet Bayramı Korteji

IHA
29.10.2015 - 14:37Son Güncelleme :
IHA

Eskişehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle çeşitli dernek ve gruplar kortej oluşturarak şehri Türk bayraklarıyla turladı.
İsmet İnönü Caddesi üzerinde bir alışveriş merkezi önünde toplanan bisiklet, motosiklet ve klasik otomobillerle yaklaşık 1 kilometrelik kortej oluşturan yaklaşık 400 kişi,Türk bayraklarının ve Mustafa Kemal Atatürk resimlerinin bulunduğu araçları ile şehir turu için hareket etti. Bu sırada Görme Engelliler Spor Kulübü katılımcılarına eşlik eden Arama Kurtarma Derneği (AKUT) üyeleri, görme engellilerim kullandığı çift kişilik bisikletlere binerek kortejde yer aldı. Kornalar ve ziller çalınarak İsmet İnönü ve Atatürk caddeleri üzerinden Atatürk Bulvarına dönen grup, kısa süreli şehir turu atarak tekrar başlangıç noktasına geri döndü.
Öte yandan kortejde, AKUT, Anadolu Kaplanları, Dorlion Arama Kurtarma (DAK), Eskişehir Bisiklet Derneği, Sriders, Eskişehir Vosbağa Derneği, Vos 26, Demiratlar Motor Kulübü, Gezgin Pedal gibi korteje destek veren birçok dernek ve grup yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir’de Görkemli Cumhuriyet Bayramı Korteji hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir’de Görkemli Cumhuriyet Bayramı Korteji haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı