Gündem Haberleri

  Eskişehir’de banyodaki şofbenden 6 kişi zehirlendi

  ESKİŞEHİR, (DHA)
  02.12.2009 - 11:20 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR’de bir evin banyosunda bulunan şofbenden sızan gazdan 1’i çocuk 6 kişi zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

  Mamure Mahallesi Abacı Sokak’ta gece saat 02.00'de meydana gelen olayda, Altan Kurt, eşi ve çocuğuyla birlikte Antalya’dan Eskişehir’de oturan babası Cemalettin Kurt’u ziyarete geldi. Altan Kurt ile eşi Şenay Kurt gece ateşi yükselen oğulları Altay Kurt’u doğalgaz şofbenini yakarak banyoda yıkadı. Şofbeni açık unutan Kurt çifti daha sonra odaya geçerek uyudu. Bir süre sonra uyanan Altan Kurt başının ağrıdığını hissetti. Banyodaki şofbeni kontrol eden Kurt, şofbende gaz sızıntısı olduğunun farkına varınca telefonla 112 sağlık ekibinden yardım istedi.

  Şofbenden sızan gazdan zehirlenen Altan Kurt (42), eşi Şenay Kurt (31), oğlu Altay Kurt (4), ablası Pınar Kurt (48), babası Cemalettin Kurt (77) ve annesi Ulviye Kurt (67) olay yerine gelen 112 ambulanslarıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile Yunus Emre Devlet hastanelerine kaldırıldı.

  ESOGÜ Hastanesi’nde tedavi altına alınan Altan Kurt, Şenay Kurt, Altay Kurt ve Pınar Kurt’un hayati tehlikelerinin bulunduğu; Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde tedavileri süren Cemalettin Kurt ile eşi Ulviye Kurt’un ise sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı