ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir’de 130 Bin Öğrenci İçin İlk Ders Zili Çaldı

IHA
28.09.2015 - 12:14Son Güncelleme : 28.09.2015 - 12:15

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI NEDENİYLE ESKİŞEHİR OSMANGAZİ İLKOKULU’NDA TÖREN DÜZENLENDİ.

IHA

2015-2016 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Eskişehir Osmangazi İlkokulu’nda tören düzenlendi.
Okul bahçesindeki tören, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Osmangazi İlkokulu Halk Oyunları ekibinin folklor gösterisi ile başladı. Programda konuşan Vali Güngör Azim Tuna, Eskişehir’de 130 bin öğrenci için bugün ilk ders zilinin çaldığını söyledi. Öğrencilere hitap eden Vali Tuna, “Bu hafta ülkemizdeki 16 milyon ve ilimiz genelindeki 130 bin arkadaşınız gibi uzun bir tatilin ardından okullara ve öğretmenlerinize kavuşarak ders başı yapıyorsunuz. İlk günden başlayarak sarılacağınız derslerde başarılı olmanızı diliyor, iyi bir eğitim öğretim yılı geçirmeniz için her türlü önlemi aldığımızı belirtmek istiyorum” dedi.
2015-2016 eğitim öğretim yılında velilerden beklentilerini sıralayan Vali Tuna, “Bu eğitim öğretim yılı velilerden çok daha fazla şey bekliyorum. Okul aile birliklerinin okul yönetimlerine daha çok yardımcı olması, eğitim sürecine katkıda bulunması açısından biraz daha hassasiyet üzerinde bulunduğumuz bir dönem olacak. Bizler de sizlerin bu eğitim sürecine katılmanızı gözlemleyeceğiz ve destek olacağız” ifadelerini kullandı.
Eğitimin çocuklar için önemine değinen Vali Tuna, şunları kaydetti:
“Önemli olan çocuklarımızın akademik başarısı kadar aynı zamanda bu ülkeye, bu millete, bu topluma faydalı bireyler olarak yetişmeleridir. Aynı zamanda okullarda başka yeteneklerinin de geliştirilerek sanata, bilime ve kültüre yönelik faaliyetlere katılarak daha nitelikli insanlar olarak yetişmeleridir. Başka bir şey yetiştirmiyoruz, insan yetiştiriyoruz. İnsan yetiştirmek çok zahmetli ve yorucu bir iştir. Çocuklarımızı bu yaşlardan başlayarak üniversite çağlarına kadar devletin, ilgili kurumların hepimizin ortak sorumluluğu var. Biz de bu eğitimleri vererek çocuklarımızı bu ülkeyi dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına sokacak yeni bir nesil oluşturma noktasında onları yetiştireceğiz.”
İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ise, kentte bu yıl 10 yeni okulun tamamlandığını, önümüzdeki yıl ise 22 okulun daha kente kazandırılacağını ifade etti. Özen, “22 okulu da önümüzdeki eğitim öğretim yılında yetiştirmenin gayreti içindeyiz. Bunlardan 10 tanesi şuanda başladı. Önümüzdeki yıl 22 tane daha ilave ederek, günün ilk ışıklarıyla gelen çocuklar yerine günün tamamını eğitim kurumlarında geçirebilecekleri, her türlü eğitim imkanlarından istifade edebilecekleri ortamlara ilimizi kavuşturma çabası içindeyiz” şeklinde konuştu.
Özen ayrıca, öğrenciler için istedikleri alanlarda ücretsiz kurslar açılacağını dile getirerek, “Bu yıl tüm okullarımızda ortaokullarımızda, liselerimizde ve halk eğitim merkezlerimizde öğrencilerimizi eksik hissettikleri alanlarda yetiştirmeyi hedefleyen kurslarla tüm okullarımız öğretmenlerimiz hizmet vermeye hazırlar. Bu yıl öğrencilerimizde eksiklik tamamlama anlamında bir moral bozukluğu oluşturmasına izin vermeyen bir çaba ile beraber eğitim öğretim yılı sonunda öğrencilerimizin yıl boyu almayı arzu ettikleri hedefleri, her türlü birikimleri kazandıkları bir yıl olacaktır” ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından Vali Tuna ve beraberindeki protokol üyeleri, sınıfları gezerek öğrencilerle bir araya geldiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir’de 130 Bin Öğrenci İçin İlk Ders Zili Çaldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir’de 130 Bin Öğrenci İçin İlk Ders Zili Çaldı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:41
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   18:59
  • Yatsı
   20:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı