ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir’da “Bilgi İşlem Ve Noterlik Uygulamaları” Konulu Sempozyum Hazırlıkları

IHA
26.02.2015 - 15:35Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR NOTER ODASI BAŞKANI GÜLTEN BAŞOL

IHA

Eskişehir Noter Odası 28 Şubat’ta başlayacak ve 2 gün sürecek olan “Bilgi İşlem ve Noterlik Uygulamaları” konulu bir sempozyum düzenliyor.
Türkiye’deki bütün noterlere açık sempozyuma il dışından 150 noterin gelmesi bekleniyor. Eskişehir Noter Odası Başkanı Gülten Başol, noterlik kurumunun Sümer’lerden bu yana toplum içinde hep var olmuş tarihi bir meslek olduğunu söyledi. Bunun insan ilişkilerinin getirdiği bir zorunluluk olduğunu vurgulayan Başol, “İnsan ilişkilerinde ticari ve hukuki güvenliği sağlamak, aralarındaki anlaşmazlıkları önlemek, işlemleri belgelendirmek, tarafsız, güvenilir, hukuk ilkelerine bağlı ve kişilerin gerçek iradelerini tespit eden Notere her zaman ihtiyaç vardır” dedi.
Ağır sorumlulukları yüklenmiş bir kurumun, teknolojinin getirdiği yeniliklerden de yararlanması, günün koşullarına uyum sağlamasının zorunlu olduğunu belirten Eskişehir Noter Odası Başkanı Gülten Başol, son 10 yılda noterlerin teknik alt yapıları için ciddi yatırımlar yaptıklarını ifade etti.
Sempozyumda, Prof. Dr. Süha Tanrıver’i oturum başkanlığı yaptığı oturumda Prof. Dr. Tanrıver ‘Geçmişten Geleceğe Noterlik’, Prof. Dr. Mustafa Alkan ‘Noterlik uygulamalarında bilişim teknolojileri’, TNBBIM Yazılım Proje yöneticisi B. Şafak Ocak, ‘NBS de güncel pratik bilgi paylaşımı’ konularını anlatacak.
Sempozyum sonrasında konuklara Eskişehir’i tanıtıcı bir gezi düzenlenecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir’da “Bilgi İşlem Ve Noterlik Uygulamaları” Konulu Sempozyum Hazırlıkları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 15 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir’da “Bilgi İşlem Ve Noterlik Uygulamaları” Konulu Sempozyum Hazırlıkları haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:57
  • Guneş
   07:40
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:30
  • Akşam
   17:48
  • Yatsı
   19:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı