ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir Çevre Derneği Başkanı Doç. Dr. Güner Sümer:

IHA
21.01.2016 - 16:46Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR ÇEVRE DERNEĞİ BAŞKANI DOÇENT DOKTOR GÜNER SÜMER, SOĞUK KIŞ GÜNLERİNİN YAŞANDIĞINI ANIMSATARAK, ENERJİ POLİTİKASININ BUGÜN ÜLKELERİN BİR NUMARALI GÜNDEM MADDESİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

Eskişehir Çevre Derneği Başkanı Doç. Dr. Güner Sümer, enerji politikasının bugün ülkelerin bir numaralı gündem maddesi olduğunu söyledi.
Dünyanın doğalgaz ve petrol rezervinin 50 yıl sonra biteceğini savunan Çevre Derneği Başkanı Sümer, “Öncelikle enerji verimliliği üzerinde durulmalıdır. Az enerji kullanarak yüzde 20 tasarruf sağlanabilir. Gelişmiş ülkeler sınırlı kaynaklarla elde ettiği enerjiyi verimli kullanmaya çalışmaktadır. Türkiye’nin bu konuda enerji verimliliğinde yüzde 20 tasarruf sağlamak için eğitim seferberliğine ihtiyaç vardır” dedi.
Türkiye’nin doğalgaz, petrol ve kömür kullanımı yerine güneş, rüzgar ve jeotermal enerjiye yönelmek zorunda olduğunu belirten Sümer, “Güneş, rüzgar ve jeotermal enerji temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarıdır. Türkiye bu enerji kaynakları bakımından zengin bir ülkedir. Biz çevreciler enerji konusunda enerji verimliliği konusunu birinci gündem maddeli olarak görüyoruz. Devlet desteği sağlanarak enerji yatırımları yapılmalıdır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir Çevre Derneği Başkanı Doç. Dr. Güner Sümer: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2016 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir Çevre Derneği Başkanı Doç. Dr. Güner Sümer: haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

04 Temmuz 2019, Perşembe
 • İmsak
  03:34
 • Güneş
  05:28
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  17:04
 • Akşam
  20:37
 • Yatsı
  22:22
Sayfa Başı